Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Jose Kante zawodnikiem Legii Warszawa

Jose Kante oficjalnie został nowym zawodnikiem Legii Warszawa. 27-letni napastnik podpisał z mistrzami Polski dwuletni kontrakt. W ubiegłym sezonie Gwinejczyk reprezentował barwy Wisły Płock.

- Jose Kante przychodzi do nas po kilku dobrych sezonach spędzonych w polskiej lidze, szczególnie w Wiśle Płock. Wierzę, że będzie wzmocnieniem linii ataku. Zna polskie realia, klimat, język, więc zaadaptowanie się do drużyny nie zajmie mu długo czasu - powiedział dyrektor techniczny Legii, Ivan Kepcija, cytowany przez portal "legia.com".

W ubiełym sezonie Kante był zawodnikiem Wisły Płock, dla której rozegrał 30 spotkań w Ekstraklasie, w których strzelił 9 goli. Do Polski trafił w 2016 roku, kiedy z AEK Larnaka przeszedł do Górnika Zabrze.

- Jestem szczęśliwy z transferu i pierwszych dni spędzonych w Warszawie. Z meczów na tym stadionie mam dobre wspomnienia. Spróbuję pomóc drużynie najlepiej, jak będę potrafił. Kiedy trafiasz do lepszego zespołu, chcesz robić lepsze rzeczy, więc spróbuję przebić liczbę strzelonych goli strzelonych w Wiśle. Mam nadzieję, że najbliższy rok będzie wspaniały - przyznał zawodnik po podpisaniu kontraktu.

Zobacz wideo