Zbigniew Smółka nowym trenerem Arki Gdynia. "Marzyłem o debiucie w ekstraklasie"

Zbigniew Smółka został nowym szkoleniowcem Arki Gdynia. Były trener Stali Mielec podpisał kontrakt do czerwca 2019 roku, a w jego umowie jest opcja przedłużenia współpracy o kolejny rok. Smółka zastąpił Leszka Ojrzyńskiego, który nie przedłużył kontraktu z gdyńskim klubem.

Zbigniew Smółka pracował w Stali Mielec od 1 października 2016 roku. Jego zespół zajął ósme miejsce w zakończonym sezonie 1.ligi. W przeszłości pracował m.in. w Ruchu Radzionków, Jarocie Jarocin, MKS-ie Mława, Odrze Opole i Zawiszy Bydgoszcz.

Jego kontrakt z Arką będzie obowiązywał do 30.06.2019 i będzie mógł być przedłużony o kolejny rok. - Arka to duże wyzwanie. Marzyłem o debiucie w ekstraklasie, ale najpierw muszę poznać drużynę, przeprowadzić rozmowy z piłkarzami. Chcę, aby mi zaufali i za mną podążali. To jest mój cel na początek pracy w Gdyni - powiedział Smółka cytowany przez oficjalną stronę Arki Gdynia.

46-letni trener zastąpił Leszka Ojrzyńskiego, który doprowadził Arkę do największych sukcesów w historii klubu. Wygrał Puchar i Superpuchar Polski. W kolejnym sezonie awansował z Arką do wielkiego finału Pucharu Polski (Arka przegrała z Legią 1:2).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.