Łukasz Zwoliński odchodzi z Pogoni Szczecin. Podpisał kontrakt z HNK Gorica

Łukasz Zwoliński ma nowy klub. 25-latek podpisał kontrakt z HNK Gorica, czyli beniaminkiem chorwackiej ekstraklasy.

Po 6,5 roku spędzonych w Pogoni Szczecin, Łukasz Zwoliński rozwiązał kontrakt z zespołem, prowadzonym aktualnie przez Kostę Runjaicia. Długo na bezrobociu napastnik nie był, ponieważ już podpisał umowę z kolejną drużyną

Nowym klubem 25-latka została HNK Gorica, z którą związał się 2-letnią umową. Zwoliński nie jest pierwszym piłkarzem tego klubu z przeszłością w polskiej lidze. Aktualnie zawodnikami chorwackiego klubu są dwaj byli piłkarze Legii, czyli Michał Masłowski oraz Henrik Ojamaa.

W przeszłości trenerem Goricy był aktualny szkoleniowiec mistrzów Polski, Dean Klafurić, który odszedł z klubu, kiedy Romeo Jozak zaproponował mu posadę asystenta w warszawskim klubie.

- Każdą z chwil spędzonych w Pogoni będzie wspominał wyjątkowo dobrze. Przez wiele lat to był mój dom. Czas na nowe wyzwanie i spróbowanie swoich sił za granicą - powiedział Zwoliński na zakończenie swojej przygody z piłką w Szczecinie.

Do pierwszego zespołu Pogoni trafił w zimę 2012 roku (wcześniej był zawodnikiem rezerw oraz drużyn młodzieżowych). W barwach tego klubu zagrał w 120 spotkaniach, w których zdobył 25 bramek i zaliczył 9 asyst.

Bieżący sezon nie był udany dla napastnika. W bieżących rozgrywkach zagrał w 28 spotkaniach i zdobył zaledwie jedną bramkę (23 września w meczu z Górnikiem Zabrze). Zaliczył też jedną asystę (w meczu z Bruk-Betem Termaliką rozegranym 17 marca).

Więcej o: