Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Dean Klafurić trenerem Legii Warszawa

Dean Klafurić został trenerem Legii Warszawa - poinformowała oficjalna strona mistrzów Polski.

Chorwacki trener podpisał nowy, roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Klafurić zastąpił zwolnionego Romeo Jozaka. Pod jego wodzą Legia wygrała mistrzostwo Polski oraz zdobyła puchar kraju. Klafurić początkowo uważany był jedynie za tymczasowego trenera, który ma dokończyć sezon.

Legia pod wodzą Chorwata zdobyła mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Klafurić poprowadził drużynę w ośmiu meczach (siedem wygranych i jeden remis).

Jego asystentem zostanie 30-letni Ivan Prelec. Ostatnio prowadził HNK Goricę, z którą awansował do pierwszej ligi słoweńskiej. Konferencja prasowa odbędzie się we wtorek o 10:00.

- Dean Klafurić przejął Legię w trudnym momencie i doprowadził nas do zdobycia Mistrzostwa i Pucharu Polski Mieliśmy okazję poznać jego styl działania, umiejętności taktyczne, a także sposób pracy z drużyną, którą już dobrze zna i z którą ma dobry kontakt. To wszystko sprawiło, że był jednym z kandydatów na trenera Legii w kolejnym sezonie. Żeby nim zostać musiał nas jeszcze przekonać, że ma plan rozwoju tej drużyny, zgodny z naszymi możliwościami i oczekiwaniami, a także spójny z wizją rozwoju klubu. Mieliśmy kilku kandydatów, z którymi odbyliśmy zaawansowane rozmowy, ale po ostatnich spotkaniach z Deanem, podjęliśmy decyzję, że to on zostanie trenerem Legii w przyszłym sezonie. Życzę mu powodzenia i zapewniam, że dostanie pełne wsparcie całego klubu w realizacji postawionych celów, z których kluczowym jest awans do europejskich pucharów - powiedział Dariusz Mioduski, prezes zarządu Legii Warszawa.

Legia interesowała się m.in. Jerzym Brzęczkiem, ale Wisła Płock nie zgodziła się na oddanie swojego trenera.