Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Dominik Nagy wraca do Legii

Dominik Nagy wraca do Legii Warszawa. Mistrzowie Polski zdecydowali się skrócić wypożyczenie zawodnika do węgierskiego Ferencvarosu - poinformował "Przegląd Sportowy".

Dominik Nagy piłkarzem Legii został latem 2016 roku. Mistrzowie Polski kupili piłkarza z węgierskiego Ferencvarosu za około 600 tys. euro. Na mocy umowy między oboma klubami, jesień sezonu 2016/17 skrzydłowy spędził w poprzednim klubie.

Do drużyny prowadzonej jeszcze przez Jacka Magierę, Nagy trafił zimą 2017 roku. Pierwsze miesiące 23-latka przy Łazienkowskiej były obiecujące. Skrzydłowy w rundzie wiosennej rozegrał 12 meczów, w których strzelił cztery gole.

Problemy z zawodnikiem zaczęły się na początku zakończonego właśnie sezonu. Nagy grał słabo, miewał problemy ze zmieszczeniem się w kadrze meczowej. Jak się później okazało w klubie mieli też pretensje do Węgra o jego prowadzenie się. W połowie października zawodnik został przesunięty do rezerw.

Po powrocie do pierwszej drużyny Węgier wciąż nie łapał się do składu i dlatego zimą tego roku został wypożyczony do swojego poprzedniego klubu. Chociaż w Ferencvarosie nie zachwycił (13 meczów, sześć w podstawowym składzie, jedna asysta), to jak informuje "Przegląd Sportowy", Legia zdecydowała się skrócić okres wypożyczenia zawodnika, który na Węgrzech grać miał jeszcze przez sześć miesięcy.

Kontrakt Nagy'a z mistrzami Polski ważny jest do końca czerwca 2021 roku.

Więcej o: