Artur Sobiech zagra w Lechii Gdańsk? Prezes potwierdza zainteresowanie

Artur Sobiech niebawem może zostać zawodnikiem Lechii Gdańsk. Zainteresowanie napastnikiem potwierdził prezes klubu, Adam Mandziara.

Lechia Gdańsk szykuje się do letniej rewolucji. Trener Piotr Stokowiec zapowiedział niedawno, że w drużynie dojdzie do wielu zmian. Z zespołem mają się pożegnać m.in. Marco Paixao, czy Grzegorz Kuświk. W ich miejsce do gdańskiego klubu może natomiast trafić Artur Sobiech.

Były reprezentant Polski po siedmiu latach może wrócić do Ekstraklasy. Po nieudanym sezonie w SV Darmstadt zawodnik szuka nowego klubu. W drugiej lidze niemieckiej strzelił zaledwie dwa gole, i pomimo tego, że jego kontrakt obowiązuje jeszcze przez rok, to już teraz może szukać sobie nowego pracodawcy.

Sobiech wcześniej łączony był m.in. z Jagiellonią, ale w Białymstoku uznano, że forma piłkarska i zdrowotna zawodnika stanowią zbyt dużą niewiadomą. Inaczej myślą w Lechii, co potwierdził jej prezes Adam Mandziara. - Sobiech jest w naszym zasięgu finansowym. Jest na liście życzeń Lechii - zdradził Mandziara, cytowany przez Piotra Wiśniewskiego z "Przeglądu Sportowego".

Sobiech do Niemiec wyjechał w 2011 roku. Najpierw przez 6 lat grał w Hannoverze 96, a ostatnio jeden sezon spędził w SV Darmstadt.

Więcej o: