Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Udinese zainteresowane Szymonem Żurkowskim

Szymon Żurkowski po mistrzostwach świata w Rosji może trafić do Udinese. Włoski klub jest poważnie zainteresowany sprowadzeniem młodego pomocnika Górnika Zabrze - informuje serwis "tuttoudinese.it".

Według włoskiego portalu szefowie 14. zespołu ubiegłego sezonu Serie A już prowadzą rozmowy na temat ewentualnego transferu. "Udinese pilnie potrzebuje nowego reżysera gry. Klub prowadzi rozmowy w sprawie pozyskania Żurkowskiego z Górnika Zabrze" - donosi serwis.

20-letni pomocnik ma za sobą znakomity sezon. W barwach Górnika był jednym z najbardziej wyróżniających się piłkarzy, zagrał w 38 meczach we wszystkich rozgrywkach, a wraz z całą drużyną prowadzoną przez Marcina Brosza wywalczył 4. miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy, co w efekcie zapewniło zabrzanom miejsce w kwalifikacjach Ligi Europy.

Nie tylko Udinese

Jak informuje "tuttudinese.it", nie tylko Bianconeri interesują się Żurkowskim. Poza Udinese pozyskaniem Żurkowskiego zainteresowane są dwa zespoły - Fiorentina i Borussia Dortmund.

Reprezentant Polski, który cały czas ma szanse na wyjazd na MŚ 2018 (najpierw znalazł się w szerokiej 35-osobowej kadrze, a później pojechał z reprezentacją na obozy do Juraty i Arłamowa) jest wyceniany na 900 tysięcy euro. Jego aktualna umowa z Górnikiem obowiązuje do czerwca 2020 roku.