Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Stanowcza odpowiedź prezesa Lecha Poznań na słowa właściciela Legii

Prezes Zarządu Lecha Poznań udzielił mocnego wywiadu Przeglądowi Sportowemu. Karol Klimczak odniósł się do słów Dariusza Mioduskiego o ewentualnej ceremonii wręczenia trofeum na stadionie Legii Warszawa. -Sukces nie powinien powodować amnezji - mówi Klimczak

Przed meczem 37. kolejki Lotto Ekstraklasy przetoczyła się fala dyskusji na temat organizacji ceremonii wręczenia pucharu i medali nowemu mistrzowi Polski. 

Ostatecznie zdecydowano, że ceremonia dekoracji Legii Warszawa odbędzie się kolejnego dnia w Warszawie. Na gali Ekstraklasy właściciel Legii stwierdził, że gdyby do takiej sytuacji doszło w Warszawie, to nie byłoby żadnych problemów z dekoracją. 

Prezes Lecha Karol Klimczak zdecydował się jednak na stanowczą odpowiedź do Dariusza Mioduskiego. 

- Jego słowa były zupełnie niepotrzebne. Tym bardziej z punktu widzenia kogoś, kto zdobył właśnie dublet. Sukces nie powinien powodować amnezji. Legia była niedawno w podobnej sytuacji – jej piłkarze byli ganiani po klubowym parkingu. Wtedy powstrzymywałem się od komentarzy, choć dziennikarze mnie o to pytali. Krytyka była wtedy niepotrzebna, bo znam to środowisko - mówi Klimczak w rozmowie z Przeglądem Sportowym

Klimczak pokusił się także o przypomnienie niedawnych wydarzeń na stadionie Legii Warszawa - Mówienie, że coś się u nas nie wydarzy to ogromne ryzyko. Nie życzę tego Darkowi, ale niech pamięta, że nie ma monopolu na kreowanie przyszłości. Parking, mecz z Borussią czy Jagiellonią, czy zamieszanie z biciem kibiców podczas ubiegłorocznej fety na Łazienkowskiej – te przykłady z Warszawy pokazują, że takie słowa były z jego strony nieeleganckie - dodaje Klimczak.

Komentarze (96)
Stanowcza odpowiedź prezesa Lecha Poznań na słowa właściciela Legii
Zaloguj się
 • gunston

  Oceniono 22 razy 16

  Prezes Klimczak miesza 2 rzeczy na raz: ceremonię i bezpieczeństwo. Odstąpienie od ceremonii dekoracji MP było oznaką słabości i tchórzostwa i zostały w ten sposób odebrane przez grupy chuligańskie. Ustępowanie bandytom prowadzi donikąd co pokazały zresztą późniejsze wydarzenia na stadionie w Poznaniu gdy doszło do przerwania meczu.
  Kwestia bezpieczeństwa na stadionie przy Ł3 wcale nie wygląda lepiej niż w Poznaniu o czym mieliśmy okazję się przekonać w przeszłości wielokrotnie. Praktycznie każdy stadion piłkarski w dużym polskim mieście ma problem z chuliganami. Prezesi klubów powinni więc ze sobą w tej materii współpracować a nie rywalizować. Tyle że środowisko piłkarskie w Polsce jeszcze do tego nie dorosło.

 • wertywert

  Oceniono 21 razy 13

  Panie Klimczak, Pan Mioduski nie wypowiadał się na temat awantury, która miała miejsce, ale o tym, że odmówiliście dekoracji i że taką dekorację na stadionie Legii obiecuje zorganizować.

 • somebody51

  Oceniono 12 razy 10

  Zgadzam się że Mioduski mógł sobie darować te słowa na gali, zwłaszcza że było to takie trochę kopanie leżącego... Z kolei prezes Lecha pomylił kompletnie dwie sprawy. Wiadomo że Legia ma dokładnie te same problemy z pewną grupą kibiców (zresztą w Polsce ma ją większość klubów które są zakładnikami swoich ultrasów ) co klub z Poznania. Mioduskiemu jednak chodziło o stanowisko władz Lecha w kwestii wręczenia medali. Po prostu teraz z całą okazałością wyszły zawiść, kompleksy, małość itd. Nie będzie Legia odbierać medali na Lechu i koniec, ot takie to były argumenty. Zresztą nie pierwszy raz mamy do czynienia z podobnym podejściem Lecha, przypomnę stanowczą odmowę zrobienia szpaleru dla Legii za Rumaka... Słabe to i tyle...

 • seba.ameba

  Oceniono 7 razy 7

  Deklaracja zorganizowania fety nie jest równoznaczna z wybielaniem własnych kibiców i ślepą wiarą w nich. Mioduski zdaję sobie sprawę, że mogłoby dojść do awantury ale nauczony sprytem władz lecha - jest feta czy nie, rozróba być musi- stwierdził, że nie ugnie się i tak ją zorganizuje.

 • ritzy

  Oceniono 12 razy 6

  „ Jego słowa były zupełnie niepotrzebne” Powiedział prezes Klimczak na temat wypowiedzi prezesa Mioduskiego, że Legia, jeśli będzie trzeba, to w przyszłości podejmie się organizacji ceremonii dekorowania Mistrza Polski.

  Być może byłyby niepotrzebne, gdyby kierownictwo Lecha, z p. Klimczakiem na czele, przeprosiło Legię i całe środowisko piłkarskie w Polsce za to, że zlekceważyli obyczaj i regulamin rozgrywek piłkarskich w Polsce i po zakończonym meczu postanowili „wypędzić” Mistrza Polski, Legię, z Poznania, zamiast dać rywalom medale i puchar za mistrzostwo.

  Tymczasem Lech, do spółki z Ekstraklasą S.A. zachował się jak ten szatniarz z „Misia” w odpowiedzi klientowi, który skarżył się, że ma numerek, ale płaszcza nie dostaje: „nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?”. Lech powiedział: „Nie przeprowadzimy dekoracji Mistrzów Polski.” I w domyśle „I co nam zrobicie?”.

  I kontynuują po dziś dzień: „Pańskie niezadowolenie z braku płaszcza jest zupełnie niepotrzebne”.

  Bezczelność na całego.

  Prezes Lecha powiedział też:
  „Legia była niedawno w podobnej sytuacji – jej piłkarze byli ganiani po klubowym parkingu.”

  A cóż to pana obchodzi, panie Klimczak, jakie są relacje między piłkarzami Legii i jej kibicami, na parkingu w Warszawie? Niech pan łaskawie nie wścibia swego kartoflanego nosa tam, gdzie nie jest pan proszony.

 • walsmet

  Oceniono 6 razy 4

  Zachowuje się jak dzieciak w piaskownicy Nie dorósł do roli Prezesa klubu piłkarskiego.

 • ksiegarniaannal

  Oceniono 4 razy 4

  Kto odpowiada za zatrudnienie w Lechu takich pseudo trenerów jak Bakero , Zieliński Rumak czy Urban .Czy to nie Pan był przypadkiem twarzą projektu Bońka aby zwiększyć Ekstraklasę do 18 później prawie się tego wyparł w Lidze +. Jak to jest ,że jako dyrektor Lecha popiera Pan że zamiast kolejnych dodatkowych meczów z Legią Jagiellonia Lechia ,Górnikiem proponuję Pan mecze z Puszczą ,Stal Mielec ,Chojniczanką Czy Pan jest za tym aby w ten sposób stracił przychody Lech z tytułu biletów, reklam, gastronomii ,parkingu i tak dalej .

 • bn79

  Oceniono 4 razy 4

  Sukces nie powinien powodować amnezji - powiedział Klimaczak, który po swoim jedynym sukcesie w 2015 r. opowiadał, jak to już prześcignęli Legię w rozwoju.

 • kalbaro74

  Oceniono 10 razy 4

  Mioduskiemu chodziło o brak dekoracji, a Klimczak dalej swoje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX