Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trzech piłkarzy Legii ukaranych za race podczas fety

Artur Jędrzejczyk, William Remy, Domagoj Antolić oraz asystent trenera, Aleksandar Vuković zostali ukarani za odpalenie rac podczas oficjalnej fety. O sprawie poinformował TVN24.

W poniedziałkowe popołudnie odbyła się oficjalna feta kibiców i piłkarzy Legii po wygraniu ligi przez zawodników Deana Klafuricia. Uroczystości zostały przeprowadzone na Placu Zamkowym w Warszawie. Pod Kolumną Zygmunta zebrało się kilka tysięcy kibiców, którzy chcieli wspólnie świętować triumf w Lotto Ekstraklasie.

Wyjątkowe treści o Ekstraklasie w nowej aplikacji Football LIVE - POBIERZ TUTAJ

Były wspólne śpiewy, zabawa oraz race. I to te ostatnie spowodowały, że trzech piłkarzy mistrzów Polski: Artur Jędrzejczyk, William Remy i Domagoj Antolić oraz asystent Deana Klafuricia, Aleksandar Vuković zostali ukarani mandatami. Potwierdził to rzecznik śródmiejskiej policji, Robert Szumiata. - Cztery osoby zostały ukarane mandatem. - powiedział rzecznik w rozmowie z TVN24

Wszystkie ukarane osoby otrzymały mandaty w wysokości 100zł. Jędrzejczyk oraz Vuković kredytowali karę, natomiast pozostali dwaj piłkarze musieli zapłacić gotówką.

Przedstawiciel Komendy Stołecznej Policji zastrzega jednak, że mandatów może być więcej i zostaną ukarani kibice, którzy naruszyli prawo podczas obchodów. - Podczas fety nie było większych incydentów. We wtorek podamy dane dotyczące możliwych mandatów za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych i odpalanie rac - poinformował Mariusz Mrożek z Komendy Stołecznej Policji

Fani Legii Warszawa już od niedzieli zaczęli spontanicznie świętować zdobycie mistrzostwa Polski. Niedługo po godzinie 21.30 Komisja Ligi przyznała walkower na korzyść warszawian, który był równoznaczny z przyznaniem mistrzostwa. Już w niedzielny wieczór nie obyło się bez rac, śpiewów oraz alkoholu. W poniedziałek policja podała, że wystawiono 56 mandatów, których łączna suma wyniosła 7 tysięcy złotych.