Sebastian Mila zakończył karierę!

35-letni pomocnik Lechii Gdańsk i były reprezentant Polski (bohater historycznej wygranej z Niemcami) ogłosił, że latem zakończy karierę piłkarską.

Sebastian Mila poinformował o swojej decyzji na Twitterze.

- Nadszedł ten dzień, w którym po raz ostatni zakładam buty piłkarskie na nogi...I powiem Wam szczerze, dzisiaj przed oczami mam tylko obraz siebie, jako małego dzieciaka z ogromnym marzeniem.. Z ogromnym bólem serca żegnam się z boiskiem i kibicami. Dziękuję za wszystko - napisal 35-latek.

Mila podczas kariery występował w takich klubach jak m.in:  Groclin Grodzisk Dyskobolia Wielkopolski, Śląsk Wrocław, ŁKS Łódź czy Lechia Gdańsk. Pomocnik grał także w zagranicznych drużynach: Valerenga Oslo i Austria Wiedeń.

Na swoim koncie ma także występy w reprezentacji Polski. Z orzełkiem na piersi zagrał 38 razy i strzelił 8 goli. Jego najcenniejszym trafieniem była bramka w historycznym zwycięstwie nad Niemcami 2:0 w 2014 roku.

Mila ostatnio pełnił marginalną rolę w Lechii. W sezonie 2016/17 zagrał w zaledwie ośmiu meczach, a w obecnych rozgrywkach ligowych przebywał na murawie zaledwie przez dwie minuty.

Więcej o: