Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Komunikat Legii w sprawie ewentualnej ceremonii wręczenia trofeum i złotych medali

Legia Warszawa wydała komunikat w sprawie ewentualnej ceremonii wręczenia trofeum i złotych medali za tytuł mistrza Polski w obecnym sezonie.

Przypomnijmy, że w związku z obawą o odpowiednie zabezpieczenie niedzielnego meczu w Poznaniu, gdzie Lech podejmie Legię, Ekstraklasa zdecydowała, że jeśli zespół Deana Klafuricia zdobędzie tytuł mistrza Polski, to trofeum oraz złote medale zostaną wręczone nie na miejscu, lecz w Warszawie.

W czwartek Legia wydała w tej sprawie komunikat. "W związku z podjętą przez spółkę Ekstraklasa decyzją o nieorganizowaniu ewentualnej ceremonii wręczenia trofeum i złotych medali w Poznaniu informujemy, że w przypadku zdobycia przez Legię Warszawa tytułu Mistrza Polski, uroczystość odbędzie się w Warszawie, w poniedziałek, w godzinach popołudniowych. Ze względu na konieczność zdobycia niezbędnych pozwoleń o szczegółach poinformujemy wkrótce" - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

"Jednocześnie informujemy, że jako Legia nie zabieraliśmy dotąd publicznie głosu w sprawie przeniesienia ceremonii, ponieważ chcielibyśmy skupić się na przygotowaniach sportowych do ważnego meczu. Niestety obserwujemy medialne próby przerzucenia na nas odpowiedzialności za decyzję, którą uważamy za złą i szkodliwą dla polskiej piłki. Stanowczo podkreślamy, że przeniesienie do Warszawy ewentualnej ceremonii wręczenia trofeum i medali to skutek inicjatywy Lecha Poznań, popartej przez zarząd Ekstraklasy. Przedstawiciele Legii, podczas wspólnej rozmowy, wyrazili jednoznaczne negatywne stanowisko Klubu w tej sprawie. Wydany komunikat Ekstraklasy potwierdza jedynie fakt, że przyjęliśmy podjętą decyzję do wiadomości, a nasze argumenty i propozycje nie spotkały się z akceptacją rozmówców."

"Dziś skupiamy się przede wszystkim na tym, aby w niedzielę na boisku wywalczyć tytuł Mistrza Polski. Podejmujemy też duży trud organizacyjny, aby w przypadku pozytywnego scenariusza umożliwić naszym kibicom wspólne celebrowanie zdobycia trofeum."

Do przypieczętowania tytułu mistrza Polski Legia potrzebuje co najmniej punktu w meczu z Lechem. Może zdarzyć się jednak i tak, że nawet porażka w Poznaniu nie odbierze warszawiakom tytułu. Wtedy jednak Jagiellonia nie będzie mogła wygrać u siebie z Wisłą Płock.

Początek meczów ostatniej kolejki w grupie mistrzowskiej w niedzielę o godz. 18.