Ekstraklasa. Leszek Ojrzyński po sezonie opuści Arkę Gdynia

Jak poinformowała "Wyborcza", Arka Gdynia nie przedłuży kontraktu z Leszkiem Ojrzyńskim. Oznacza to, że 45-letni trener będzie prowadził zespół z Pomorza tylko do końca tego sezonu. Wśród kandydatów na jego następcę wymienia się m.in. Dariusza Wdowczyka i Zbigniewa Smółkę.

Leszek Ojrzyński jest jednym z najlepszych trenerów w historii Arki Gdynia. Miesiąc po objęciu stanowiska zdobył z drużyną Puchar, a następnie Superpuchar Polski. Wcześniej, przez 87 lat, klub z Pomorza wygrał tylko jedno trofeum - Puchar Polski w 1979 roku.

Od pewnego czasu spekulowano, że po zakończeniu bieżącego sezonu 45-latek pożegna się z Arką. Jego umowa kończy się za niecałe dwa miesiące, a władze klubu nie spieszyły się z rozpoczęciem rozmów w sprawie jej przedłużenia.

Według nieoficjalnych informacji "Gazety Wyborczej" po sezonie w Gdyni nastąpi zmiana szkoleniowca. Piękna przygoda Ojrzyńskiego z Arką dobiegnie końca, po raz ostatni poprowadzi zespół w meczu ze Śląskiem (19.05).

Rozpoczęły się już poszukiwania jego następcy. Nieoficjalnie podaje się dwie dominujące kandydatury. Faworyt włodarzy to Dariusz Wdowczyk, który rok temu prowadził Piasta Gliwice. Mówi się też o Zbigniewie Smółce, który ze Stalą Mielec jest blisko wywalczenia awansu do Ekstraklasy.

Więcej o: