Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Wiosna Smoków" - czyli marzenia a brutalna rzeczywistość

W Polsce zarejestrowanych jest około pięciu tysięcy klubów piłkarskich. Paweł Milewski, 25-letni trener marzący o pracy, lub chociaż dostaniu się na staż, w Arsenalu Londyn, obejmuje zespół Czerwonych Smoków. To najgorsza drużyna w całym kraju, która na co dzień występuje w amatorskiej B klasie. Milewski przejmuje zespół po rundzie jesiennej, która zakończyła się tragicznym bilansem. Drużyna z Brwinowa nie odniosła żadnego zwycięstwa, wszystkie mecze przegrała!

Prezes klubu wierzy, że nowy szkoleniowiec odmieni Czerwone Smoki. Paweł też w to głęboko wierzy. I choć początek współpracy jest dla niego trudny, to - mimo momentów zwątpienia - nie poddaje się. Efekty ciężkich treningów przynoszą oczekiwane rezultaty, ale wtedy... sypie się cała reszta. Klub wpada w kłopoty finansowe i może upaść, a od Pawła odchodzi dziewczyna.

Dokument Jarosława Wszędybyłego "Wiosna Smoków" przedstawia historię grupy młodych ludzi, którzy pomimo niesprzyjających okoliczności, starają się cieszyć z małych sukcesów. Ich postawa powinna być wzorcem dla wielu z nas, bo mnóstwo sytuacji z historii Czerwonych Smoków znajduje odbicie poza boiskiem, w normalnym, prawdziwym życiu. Chociaż film jest o tematyce sportowej, to porusza wiele życiowych kwestii, jak: solidarność, współpraca, przyjaźni i spełnianie marzeń.

Film na pewno przyciągnie uwagę fanów futbolu. I choć zabrzmi to jak frazes – nie jest jednak dedykowany tylko sportowcom i miłośnikom piłki, ponieważ jego przesłanie jest uniwersalne. Mimo, że momentami jest przygnębiający, to z seansu powinniśmy wyjść z uśmiechem na twarzy. A na pewno z wiarą, że szklanka zawsze może być do połowy pełna.