Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Michał Żewłakow zostanie dyrektorem sportowym Zagłębia Lubin

- Michał Żewłakow będzie dyrektorem sportowym Zagłębia Lubin. Chciała go również Arka Gdynia - poinformował na Twitterze Krzysztof Stanowski, dziennikarz portalu weszlo.com.

Z Zagłębia Lubin ma odejść obecny dyrektor sportowy, czyli Dariusz Motała. Klub "Miedziowych" pożegnać ma także prezes Robert Sadowski. Wydaje się, że tylko pozycja szkoleniowca Mariusza Lewandowskiego jest nie zagrożona.

Co ciekawe, kilka miesięcy temu już łączono Michała Żewłakowa z Zagłębiem, ale wtedy stanowczo zaprzeczał plotkom.

- Ja?! Do Zagłębia?! Pierwsze słyszę... To oczywiście miłe, że ktoś się mną interesuje, ale serio, nic mi o tym nie wiadomo. Zresztą najpierw musieliby tam otworzyć Paros [grecka restauracja w Warszawie] i kasyno - zażartował Żewłakow w rozmowie z Bartłomiejem Kubiakiem ze Sport.pl.

Dla byłego reprezentanta Polski jego rola w Lubinie nie będzie znacząco się różniła od jego poprzedniej pracy. 42-latek od września 2015 roku do lata 2017 roku pełnił funkcję dyrektora sportowego Legii. A wcześniej był jej piłkarzem. Ze stołecznym klubem pożegnał się w wyniku konfliktu w zarządzie klubu, pomiędzy - już nie pracującymi tam - Maciejem Wandzlem i Bogusławem Leśnodorskim, a Dariuszem Mioduskim, czyli obecnym właścicielu i prezesie mistrzów Polski.