Ekstraklasa. Sandecja Nowy Sącz pokonała Piasta Gliwice

Sandecja Nowy Sącz pokonała Piasta Gliwice 2:1 w meczu 34. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Zespół Kazimierza Moskala zachował szanse na utrzymanie w lidze.
Bramki: Jodłowiec (66.)

Była 90. minuta spotkania w Niecieczy, kiedy dośrodkowanie z prawej strony otrzymał Wojciech Trochim. 29-latek znakomitym zwodem oszukał aż czterech obrońców Piasta i strzałem z bliska pokonał Jakuba Szmatułę.

Ta bardzo ładna bramka dała Sandecji zwycięstwo, które może okazać się kluczowe w walce o utrzymanie w LOTTO Ekstraklasie. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek drużyna Kazimierza Moskala jest co prawda ostatnia w tabeli, ale traci tylko punkt do Bruk-Betu Termalicy Nieciecza, i po trzy "oczka" do Lechii Gdańsk i Piasta.

Sobotnie spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy. Sandecja była zmotywowana i do przerwy była zespołem dużo lepszym od rywala. W 28. minucie po podaniu Trochima gola dla drużyny z Nowego Sącza strzelił Filip Piszczek.

Chociaż zawodnicy Sandecji w przerwie podkreślali, że w drugiej połowie muszą utrzymać taki poziom gry i koncentrację, to jednak wyglądali w niej dużo gorzej. Efektem tego była bramka Tomasza Jodłowca, którą były legionista zdobył po podaniu Sasy Zivca i błędzie Michała Gliwy.

Walka o utrzymanie w lidze zaostrzyła się. Bardzo wiele może zdarzyć się w następnej kolejce. We wtorek Piast zagra u siebie z Lechią, a Bruk-Bet Termalica podejmie Sandecję. Początek wszystkich spotkań o godz. 18.00.