1
2
Sk豉dy i szczeg馧y
Wis豉 P這ck
Bramki: Varela (30. - karny) Kartki: Byrtek - 鄴速a Sk豉d: Daehne - Stefa鎍zyk, Byrtek, D德iga豉 (89. Sielewski), Reca - Szyma雟ki, Furman - ㄆkowski (67. Michalak), Stili, Varela - Kante (90. Zawada)
Bramki: Tuszy雟ki (37.), Starzy雟ki (90. - karny) Sk豉d: H豉dun - Czerwi雟ki, Guldan, D帳rowski, Bali - Jagie陶o, Matras (61. Matuszczyk), Kubicki - Starzy雟ki, Mares (73. Wo幡iak), Tuszy雟ki (84. Moneta)
Zag喚bie Lubin pokona這 na wyje寮zie Wis喚 P這ck 2:1 w meczu 33. kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Była 90. minuta spotkania, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na bramkę Wisły strzelał Lubomir Guldan, a piłkę z linii bramkowej wybił Dominik Furman. Wydawało się, że były pomocnik m.in. Legii uratował gospodarzy przed porażką, jednak sekundy później w polu karnym ręką zagrał Arkadiusz Reca. Sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił Filip Starzyński.

Zagłębie wygrało w Płocku, chociaż mecz zaczął się dla nich źle. W 29. minucie Mateusz Matras sfaulował w polu karnym Nico Varelę, a chwilę później poszkodowany Urugwajczyk dał prowadzenie Wiśle.

Zagłębie się jednak nie załamało i osiem minut później mieliśmy już remis. Z lewej strony pola karnego podawał Jakub Mares, a bramkę dla gości z bliska zdobył Patryk Tuszyński.

Drużyna Mariusza Lewandowskiego nie miałaby szans na wywiezienie z Płocka choćby punktu, gdyby nie doskonała postawa Dominika Hładuna. 22-letni bramkarz Zagłębia w drugiej połowie popisał się kilkom świetnymi interwencjami, kiedy odbijał strzały m.in. Jose Kante czy Konrada Michalaka.

Po 33 kolejkach Wisła ma na koncie 53 punkty, co daje im czwartą pozycję w lidze. Zagłębie ma 49 "oczek" i zajmuje szóste miejsce w tabeli. W następnej kolejce płocczanie podejmą Lecha Pozna (sobota, 20.30), a lubinianie zagrają u siebie z Górnikiem (niedziela, 15.30).