Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gambijczyk na testach w Koronie Kielce. "Zasłynął" z oszukania AC Milanu

Gambijczyk Yaffa Yusupha pojawił się na testach w Koronie Kielce. Piłkarz zasłynął z... oszukania AC Milanu, w którym szkolił swoje umiejętności.

Gambijczyk Yaffa Yusupha przyjechał do Kielc na testy sportowe, po których trenerzy podejmą decyzją co do jego przydatności. Napastnik kilka lat temu zasłynął z oszukania włoskiego klubu AC Milan

Zawodnik w 2009 roku trafił do Włoch, ale przy rejestracji w urzędzie dla uchodźców stwierdził, że zgubił dokumenty i podał nieprawdziwą datę urodzenia. Piłkarz stwierdził wówczas, że ma 19-lat i urodził się w 1996 roku. Po czasie okazało się, że zawodnik urodził się dziewięć lat wcześniej. 

Gambijczyk wpadł przez swoją nieuwagę, gdy chwalił się na Facebooku swoją edukacją, która była zaskakująca, jak na 19-latka. W ostatnich latach Gambijczyk grał w Niemczech, gdzie udało mu się podpisać kontrakty w Eintrachcie Frankfurt, a następnie grał MSV Duisburg.

W czasie gry w Eintrachcie Yusuphę spotkały jednak kolejne kłopoty, bo został zatrzymany przez policję pod zarzutem gwałtu. Klub wpłacił za piłkarza kaucję w wysokości 100 tysięcy euro

Według portalu transfermarkt.de Gambijczyk w całej swojej karierze zagrał 25 meczów i strzelił dwie bramki.