Jagiellonia zakazuje kibicom Legii wnoszenia barw klubowych na stadion

6 maja w ramach 34. kolejki Lotto Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zagra u siebie z Legią Warszawa. Wicemistrzowie Polski zapraszają na ten mecz kibiców Legii... ale bez barw klubowych.

We wtorek Legia Warszawa otrzymała pismo od Jagiellonii Białystok w sprawie zbliżającego się meczu, pomiędzy tymi drużynami w stolicy Podlasia. Działacze wicemistrzów Polski zadecydowali, że ze względów bezpieczeństwa zostanie zakazane wnoszenie przez fanów warszawskiego klubu przedmiotów (np. ubrań, szalików, flag kibicowskich) na których znajdują się barwy lub herb Legii.

Jako powód takiej decyzji klub z Białegostoku podaje i przypomina wydarzenia, jakie miały miejsce w meczu 26. kolejki Lotto Ekstraklasy, pomiędzy Piastem Gliwice, a Górnikiem Zabrze. Podczas tego meczu doszło do spalenia flagi gospodarzy, co rozjuszyło "kibiców" gliwickiego klubu, którzy sforsowali bramkę oddzielającą trybuny od murawy i część z nich znalazła się na płycie boiska.

O sprawie poinformowali "Nieznani Sprawcy" czyli jedna z grup kibicowskich mistrzów Polski na swoim profilu na Facebooku. W sieci umieścili fragment pisma, które wpłynęło do Warszawy od działaczy Jagiellonii.

Legia już zareagowała na zaistniałą sytuację. Klub wysłał pismo do Komisji Ligi z prośbą o podjęcie działań prewencyjnych, tak aby kibice mistrzów Polski mogli wnieść na stadion w Białymstoku przedmioty zawierające barwy i herb Legii. 

"Informujemy, że Legia Warszawa przesłała do Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. wniosek o podjęcie działań prewencyjnych mających na celu niedopuszczenie do naruszenia przez klub Jagiellonia Białystok obowiązujących przepisów związkowych i powszechnie przyjętych standardów w zakresie zasad przyjęcia oraz organizacji procesu wpuszczania kibiców klubu na mecz organizowany w ramach rozgrywek Lotto Ekstraklasy na stadionie w Białymstoku w dniu 6 maja 2018 r. Legia Warszawa zwróciła się do Komisji Ligi z prośbą o możliwe najszybsze rozpatrzenie wniosku" - czytamy w oświadczeniu Legii.

Zobacz wideo
Więcej o: