Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Jarosław Niezgoda przedłuży kontrakt z Legią

Jarosław Niezgoda przedłuży kontrakt z Legią. Nowa umowa napastnika będzie obowiązywać do czerwca 2022 roku. Strony negocjują jeszcze sumę odstępnego, która może wynieść nawet 12 milionów euro - informuje Piotr Wołosik, dziennikarz "Przeglądu Sportowego".

Niezgoda to jeden z najlepszych zawodników Legii w obecnym sezonie. W obecnych rozgrywkach rozegrał 31 spotkań, w których zdobył 13 bramek. Swoimi dobrymi występami sprawił, że władze stołecznej drużyny zdecydowały się zaproponować mu nowy kontrakt.

Obecna umowa zawodnika wygasa w czerwcu 2020 roku, Legia już teraz chce jednak podpisać z piłkarzem nową, która będzie obowiązywać dwa lata dłużej. Kluczową kwestią w kontrakcie będzie jednak nie jego długość, a wpisana w nim kwota odstępnego. Może ona wynieść nawet 12 milionów euro.

Początkowo Legia chciała, by suma odstępnego wynosiła aż 20 mln euro (według informacji Krzysztofa Stanowskiego z portalu "Weszło"). Przedstawiciele piłkarza nie chcieli się jednak zgodzić na tak wysoką kwotę.

Legia podpisaniem nowego kontraktu z Niezgodą chce zabezpieczyć się na przyszłość. Jeżeli bowiem napastnik utrzyma obecną dyspozycję, kwestią czasu będzie sytuacja, w której po 23-latka zgłoszą się europejskie kluby.

Więcej o: