Ekstraklasa. Sandecja wygrała pierwszy mecz od września!

W niedzielnym spotkaniu 32. kolejki LOTTO Ekstraklasy Sandecja wygrała 3:1 z Arką Gdynia. Zawodnicy Arki strzeli trzy gole, ale w tym dwa samobóje.

W 50. minucie niefortunnie interweniował Zbozień, który pokonał Steinborsa. Arka wyrównała za sprawą Esquedy, który popisał się ładnym strzałem głową.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, to w 90. minucie gola dla beniaminka strzelił... Warcholak, który chciał wślizgiem wybić piłkę, ale wpakował ją do własnej bramki.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry Danek podciął piłkę nad brakarzem i ustalił wynik spotkania na 3:1.

Dla Sandecji była to pierwsza wygrana od 17 września, kiedy wygrała 1:0 z Bruk Betem.

Liderem ligi jest Lech Poznań. W grupie spadkowej na czele jest Cracovia. Arka traci do zespołu z Krakowa dwa punkty, a Sandecja jest ostatnia w tabeli.