Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Miron Markewicz nowym trenerem Legii?

Zdaniem użytkownika Twittera, Janekx89 Miron Markewicz może zostać nowym szkoleniowcem Legii Warszawa.

Po porażce w sobotnim meczu z Zagłębiem Lubin (0:1) z funkcji trenera Legii został zwolniony Romeo Jozak. Obecny sezon dokończy dotychczasowy asystent Chorwata, Dean Klafurić. Cały czas jednak trwają dyskusje kto obejmie zespół mistrzów Polski w przyszłym sezonie.

Zdaniem Twitterowicza, Janekx89, który jest dobrze poinformowany, jeżeli chodzi o nowinki transferowe na naszym rynku, nowym szkoleniowcem Legii ma zostać Miron Markewicz.

Ukrainiec ma 67 lat. W przeszłości trenował m.in. Karpaty Lwów, Anży Machaczkała, Metalist Charków, Dnipro Dnipropietrowsk. Dodatkowo w 2010 roku był selekcjonerem reprezentacji Ukrainy.

Markewicz najbardziej znany jest ze swojej pracy w Dnipro Dnipropietrowsk. Mają nie łatwe warunki pracy, udało mu się doprowadzić zespół do finału Ligi Europy, który odbywał się na Stadionie Narodowym. Rywalem ukraińskiego zespołu była Sevilla CF z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie. Ostatecznie Dnipro przegrało w finale 2:3, jednak ten mecz zapisał się na zawsze w historii klubu.

W ciągu najbliższych tygodni wszystko się wyjaśni i poznamy nazwisko nowego trenera Legii Warszawa.