Northampton skróciło wypożyczenie Hildeberto. Portugalczyk wraca do Legii

Northampton Town poinformowało, że rezygnuje z wypożyczenia Hildeberto Pereiry. Portugalczyk w najbliższych dniach powinien wrócić do treningów z Legią Warszawa.

Hildeberto w ciągu trzech miesięcy zagrał w sumie w 12 meczach, zaliczył jedną asystę. Już tych statystyk nie poprawi, bo Northampton Town - a dokładniej Dean Austin, który w czwartek został zatrudniony jako tymczasowy menadżer angielskiego klubu - podjął decyzję o skróceniu wypożyczenia. Te pierwotnie miało obowiązywać do końca sezonu.

- Jako trener muszę podejmować decyzje, które moim zdaniem pomogą całej drużynie. Potrzebuję dookoła siebie osób, które chcą grać dla tego klubu. Czyli zawodników, którzy oddadzą swoje serce, duszę i będą walczyli do ostatniej kropli krwi. Zrobią wszystko, co w ich mocy, byśmy osiągnęli pożądane wyniki - powiedział Austin.

Ponadto z klubem pożegnała się dwójka innych wypożyczony zawodników. Gboly Aryibi wrócił do Nottingham Forest, a Boris Mathis do Evertonu.

Northampton Town znajduje się obecnie w strefie spadkowej i ma minimalne szanse, by utrzymać się na trzecim poziomie rozgrywkowym w Anglii.

W najbliższych dniach 22-latek powinien wrócić do treningów z Legią Warszawa. Jeśli wróci,  Jego kontrakt ze stołecznym klubem wygasa w czerwcu 2021 r. Jest w nim opcja przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Więcej o: