Ekstraklasa. Jagiellonia przegrała z Zagłębiem Lubin!

W poniedziałkowych spotkaniach LOTTO Ekstraklasy Zagłębie Lubin wygrało 1:0 z Jagiellonią Białystok. Tym samym rezultatem zakończył się mecz Wisły Płock z Piastem Gliwice (1:0).

W pierwszej połowie zespół Ireneusza Mamrota, wyglądał jakby... przejadł się w święta. Praktycznie ani razu nie zagrozili poważnie bramce gospodarzy, a ich akcje toczone były w zbyt powolnym tempie. Zagłębie grało lepiej, szczególnie aktywny był Mares i Starzyński. I to właśnie po ich akcji w 25. minucie zespół z Lubina objął prowadzenie. Mares strzelił w poprzeczkę, a Starzyński skutecznie dobił uderzenie kolegi.

Jagiellonia przebudziła się w drugiej połowie i przejęła inicjatywę. Szanse mieli: Przemysław Frankowski i Taras Romanczuk, czyli świeżo upieczeni reprezentanci Polski. Jednak albo byli zatrzymywani przez bramkarza, albo przez poprzeczkę - jak w 62. minucie, kiedy głową strzelał Romanczuk.

Później dobrą okazję miał Karol Świderski, który minął golkipera i kopnął na bramkę, ale Lubomir Guldan popisał się pięknym wślizgiem i wybił piłkę.

Na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego Roman Bezjak powinien wyrównać, ale zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem...

W końcówce spotkania swoje szanse mieli też gospodarze, ale kilka niezłych interwencji zanotował Mariusz Pawełek.

Bezbarwny mecz

Spotkanie Wisły Płock z Piastem Gliwice było wyjątkowo nudnym widowiskiem. W pierwszej połowie dobrze spisywał się bramkarz, Jakub Szmatuła. W drugiej odsłonie został jednak pokonany. W 88. minucie autorem trafienia zapewniającym zwycięstwo gospodarzom był 24-letni Alan Uryga.

Jaga dalej liderem

Zespół z Białegostoku przegrał, ale wciąż pozostaje liderem ligi. Jagiellonia ma 54 punkty, czyli o trzy więcej niż Legia i o pięć więcej niż Lech Poznań.