Ivan Kepcija: Legia powinna być jak Club Brugge, Olympiakos czy Dinamo Zagrzeb

Ivan Kepcija jest jednym z dyrektorów w Legii Warszawa, który przyszedł do klubu wraz z Romeo Jozakiem. Chorwat udzielił wywiadu, w którym skomentował m.in. kwestie transferów przeprowadzonych w zespole mistrza Polski.

Wiele mówi się o poziomie, do którego Legia powinna równać.  "Club Brugge, Olympiakos, Dinamo Zagrzeb, top w Holandii… To powinien być nasz poziom. Musimy wchodzić na rynki, gdzie piłkarze potraktują Legię jako świetną okazję. Czyli albo mniejsze kluby w dużych ligach albo większe kluby w mniejszych ligach." - Kepcija wyjaśnia w rozmowie z Tomaszem Ćwiąkałą.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy zmienił się sposób zarządzania w Legii, który pozwala przypuszczać, że zespół stara się doprowadzić klub do poziomu wyżej wymienionych klubów.

Pierwszą najbardziej widoczną dla kibiców zmianą jest sposób przeprowadzania transferów. Praktycznie większość piłkarzy, którzy teraz odgrywają kluczową rolę w Legii, przyszło przed rozpoczęciem okna transferowego. Tacy zawodnicy jak Eduardo, Vesović lub Antolić stanowią o sile zespołu Romeo Jozaka.

Kolejnym przejawem europejskich aspiracji Legii jest sprowadzenie do klubu byłego prezesa FC Basel, dr. Bernarda Heuslera. Ma on za zadanie wspierać zarząd w realizacji strategii, jaką przyjął Dariusz Mioduski.

Ekstraklasa. Legia - Wisła 0:2. "Są piłkarze, nie ma drużyny"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.