Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lechia Gdańsk. Zamiast się rehabilitować, poleciał do Portugalii. Piotr Stokowiec odsunął Marco Paixao od pierwszego zespołu

Piotr Stokowiec odsunął w czwartek Marco Paixao od pierwszego zespołu Lechii Gdańsk - dowiedział się Sebastian Staszewski ze Sport.pl.

Powód? Paixao nie zastosował się do poleceń sztabu. Ten zalecił mu rehabilitację po tym, jak odmówił ostatnio występu w sparingu z Kotwicą Kołobrzeg. Napastnik Lechii zgłosił wówczas uraz kolana. Miał zostać w klubie i dochodzić do siebie. Ale nie został, na kilka dni - po ostatnim, przegranym 0:3 meczu z Lechem - wyleciał do Portugalii.

Po powrocie - w czwartek - dowiedział się, że Piotr Stokowiec odsunął go od pierwszego zespołu. Trener Lechii złożył też wniosek do zarządu klubu o ukaranie zawodnika.

Nie wiadomo, na ile Stokowiec odsunął Paixao od swojego zespołu. Portugalczyk w najbliższych dniach ma trenować na obiektach Ogniwa Sopot. Lechia ligowe rozgrywki wznowi 31 marca - zagra na wyjeździe z Koroną Kielce (godz. 18).

Paixao piłkarzem Lechii jest od dwóch lat. W drużynie gra razem z Flavio, swoim bratem bliźniakiem. Stokowiec trenerem pierwszego zespołu jest od początku marca, kiedy zastąpił na tym stanowisku Adama Owena.