Grzegorz Piechna zdradził, czym się teraz zajmuje

- Obecnie zajmuję się sprzedażą węgla - powiedział podczas programu "Cafe Futbol" Grzegorz Piechna, król strzelców najwyższej klasy rozgrywkowej z sezonu 2005/2006.

Grzegorz Piechna był typowym łowcą bramek. Zostawał najlepszym strzelcem już podczas gry w okręgówce. Nie było od niego skuteczniejszego napastnika także w IV, III, II i pierwszej lidze (czyli dzisiejszej ekstraklasie).

Przełomowym momentem były rozgrywki 2005/2006, kiedy jako napastnik Korony Kielce został wybrany ligowcem i odkryciem roku w plebiscycie tygodnika "Piłka Nożna". 

Doczekał się nawet powołania do kadry i już w debiucie zdobył bramkę w wygranym 3:1 towarzyskim meczu z Estonią. To był jego pierwszy i zarazem ostatni występ z orzełkiem na piersi.

Latem 2006 roku trafił do Rosji, gdzie podpisał kontrakt z zespołem Torpedo Moskwa. Tamtejszej ligi jednak nie podbił. Wystąpił w 15 spotkaniach, ale strzelił zaledwie dwa gole. Po sezonie wrócił do Polski, grał m.in w Widzewie Łódź i Polonii Warszawa, ale nie odzyskał już dawnej formy. Czym się teraz zajmuje?

- Mamy rodzinną firmę, która zajmuje się sprzedażą węgla. Jakoś się interes kręci – powiedział 41-letni Piechna w programie "Cafe Futbol".

Ekstraklasa. Legia Warszawa - Lech Poznań 2:1. "Karny z kapelusza" czy "słuszna decyzja Marciniaka"?

Więcej o: