Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Kolejna zmiana trenera w Lechii Gdańsk. Adam Owen zwolniony!

Adam Owen nie jest już trenerem Lechii Gdańsk - poinformował klub na swojej oficjalnej stronie internetowej. To już druga zmiana trenera w tym klubie w obecnym sezonie.

Owen do Lechii dołączył przed rozpoczęciem sezonu 2017/18. Najpierw pełnił funkcję jednego z asystentów trenera Piotra Nowaka, którego zastąpił w roli pierwszego szkoleniowca 27 września.

Wyniki drużyny, która miała walczyć o europejskie puchary, miały się poprawić, ale nic takiego miejsca nie miało. Lechia ostatni mecz wygrała 1 grudnia (3:1 ze Śląskiem). W tym roku drużyna Owena zremisowała z Wisłą Kraków (1:1), Bruk-Betem Termalicą (2:2) i Zagłębiem Lubin (0:0) oraz przegrała z Piastem Gliwice (0:2) i Jagiellonią Białystok (1:4).

Po 26 kolejkach Ekstraklasy Lechia zajmuje dopiero 12. miejsce w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie gdańszczanie rozegrają w niedzielę, 11 marca, kiedy na własnym stadionie podejmą Legię Warszawa.

W tym meczu drużynę poprowadzi już nowy szkoleniowiec. Jego nazwisko poznamy w poniedziałek na konferencji prasowej. Ze sztabu szkoleniowego gdańszczan wraz z Owenem odejdą też drugi trener Lee McCulloch, analityk Matt Newton oraz szkoleniowiec bramkarzy Andrzej Woźniak.

Ekstraklasa. Ile warci są piłkarze z polskiej ligi? "Były zwroty, więc zalecam spokój z wyceną"