Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Lechia Gdańsk przegrała z Piastem Gliwice. Spryt Jodłowca, dramat Wolskiego

Lechia Gdańsk nie wygrała piątego kolejnego meczu w Lotto Ekstraklasie. Zespół Adama Owena przegrał w niedzielę z Piastem Gliwice 0:2 i zbliżył się do strefy spadkowej. Boisko ze łzami w oczach opuścił Rafał Wolski. Kontuzja reprezentanta Polski wyglądała groźnie.

Wrzut piłki z autu Toma Hateleya, spryt Tomasza Jodłowca w polu karnym i mocny strzał Mateusza Szczepaniaka. Dusan Kuciak był bez szans, a Piast Gliwice wyjechał z Gdańska z kompletem punktów. Lechia nie wygrała piątego meczy w Lotto Ekstraklasie i wylądowała na 12. miejscu w tabeli.

To nie koniec problemów drużyny Adama Owena. Groźnie wyglądającej kontuzji doznał Rafał Wolski. Pomocnik reprezentacji Polski schodził z boiska ze łzami w oczach, a jego zespół musiał grać w dziesięciu. Lechia przeprowadziła wcześniej komplet zmian. Adam Owen powiedział, że prawdopodobnie to uraz kolana.

Zespół Waldemara Fornalika wykorzystał grę w przewadze, zwycięstwo w doliczonym czasie gry przypieczętował pewnym strzałem Michal Papadopulos.

Lechia ma już tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Piast Gliwice zbliżył się do drużyny z Gdańska na jeden punkt, a przed tą kolejką zajmował ostatnie miejsce w tabeli. Walka o utrzymanie coraz ciekawsza.

Ligowa dogrywka #1 Marek Jóźwiak