Legia Warszawa wreszcie wygrała sparingowy mecz!

W sobotę w hiszpańskiej miejscowości Benidormie Legia Warszawa wygrała towarzyski mecz z duńskim Silkeborg IF 2:0. To pierwsze zwycięstwo mistrzów Polski w 2018 roku. Wcześniej przegrali dwa sparingi.

W zeszłym tygodniu Legia zakończyła zgrupowanie na Florydzie, gdzie mierzyła się z ekwadorską Barceloną (2:3) i kolumbijskim Atletico Nacional (0:2). Od wtorku przebywa już w Hiszpanii.

W Benidormie drużyna Romeo Jozaka podejmowała Silkeborg. W pierwszej połowie zagrała w składzie: Arkadiusz Malarz, Łukasz Broź, William Remy, Michał Pazdan, Łukasz Turzyniecki, Michał Kucharczyk, Krzysztof Mączyński, Michał Kopczyński, Cristian Pasquato, Kasper Hamalainen i Armando Sadiku.

Mistrzowie Polski objęli prowadzenie w 31. minucie, a autorem trafienia był Armando Sadiku, który podcinką pokonał bramkarza. Do końca pierwszej połowy wynik się już nie zmienił.

W drugiej odsłonie na murawie pojawili się m.in.: Jarosław Niezgoda, Eduardo i Domagoj Antolić. Wystąpił także wracający po kontuzji Miroslav Radović.

Na 2:0 podwyższył Jarosław Niezgoda, który wykorzystał precyzyjne podanie od Briana Lloskiego. Amerykanin o macedońskich korzeniach będzie w najbliższych dniach testowany przez Legię. Lloski występuje na pozycji skrzydłowego i dopiero zaczyna swoją zawodową karierę. W poprzednim sezonie grał jeszcze w lidze uniwersyteckiej w zespole UCLA Bruins.

W drugiej połowie nie było zbyt wielu akcji. Gra głównie toczyła się w środkowej strefie boiska. Całe spotkanie możecie zobaczyć TU.

Pozostałe sparingi

Kolejne mecze Legia rozegra z czeską Viktorią Pilzno (1 lutego) i chińskim Shanghai Greenland Shenhua (2 lutego).