Ekstraklasa. Daniel Chima Chukwu otrzymał ofertę od klubu z B klasy

Warszawski zespół KS Blizne, który występuje w rozgrywkach B klasy, złożył ofertę wypożyczenia napastnika Legii Warszawa - informuje "Gazeta Stołeczna".

W styczniu 2017 roku Daniel Chima Chukwu opuścił chińskie Shanghai Shenxin i trafił do Legii. W Warszawie do tej pory grał głównie w trzecioligowych rezerwach. W pierwszym zespole wystąpił zaledwie w dziewięciu meczach. Debiutanckiego gola wciąż nie strzelił.

A zarabia dużo, bo aż 500 tys. euro rocznie. To jedna z najwyższych pensji w całej Lotto Ekstraklasie. O jego odejściu mówiło się już od dawna, ale po tym jak w styczniu trener Romeo Jozak nie powołał go na Florida Cup, stało się jasne, że odejdzie. Problem w tym, że trudno znaleźć potencjalnego kupca.

Nikt się nie zgłosił, więc żartobliwą ofertę wysłało KS Blizne, drużyna występująca w B klasie, czyli na ósmym, najniższym stopniu rozgrywek w Polsce. 

- Niestety nie posiadamy środków na pokrycie wynagrodzenia i kosztów transferu, które musiałby pokryć klub wypożyczający. Uważamy jednak, że w naszej drużynie zawodnik nie będzie miał problemu z miejscem w składzie i odbudową formy.

Wiadomo, że zawodnik, który nie gra, traci na wartości. Grając w naszym klubie, Daniel Chima Chukwu miałby szansę wejść w rytm meczowy i odzyskać pewność siebie, a to z kolei może skutkować transferem w kolejnym okienku transferowym - czytamy w ich oświadczeniu. Całość znajdziecie TUTAJ.

Legia może, ale nie musi. Czy zimą ktoś jeszcze trafi na Łazienkowską?>>>Czytaj więcej

Mikołaj Kwietniewski na testach medycznych w Legii Warszawa. Trzyletni kontrakt czeka>>>Czytaj więcej

 

Więcej o: