Ekstraklasa. Maciej Makuszewski: Chcę jechać na mundial. Liczę na powrót w kwietniu

Mundial to moja wielka motywacja. Nie chcę, żeby zdecydowała za mnie kontuzja. Chciałbym, żeby trener Nawałka na własne oczy przekonał się, czy się nadaję - mówi Maciej Makuszewski w "Przeglądzie Sportowym".

Skrzydłowy doznał kontuzji 10 grudnia podczas meczu Lecha Poznań z Cracovią. Była 23. minuta meczu. Makuszewski dopadł do piłki w polu karnym Cracovii, po czym padł jak rażony piorunem. Dopiero telewizyjne powtórki wykazały, jak nienaturalnie wygięła się prawa noga skrzydłowego Lecha. Jak pechowo trącił piłkę, po czym stopa ugrzęzła mu w murawie, blokując piszczel. W efekcie zerwał więzadła krzyżowe i poboczne. Pod znakiem stanął jego wyjazd na mistrzostwa świata w Rosji. Był powoływany na trzy ostatnie zgrupowania kadry, w której zagrał łącznie pięć meczów.

W tym tygodniu Makuszewski spotkał się z profesorem Pier Paolo Marianim, który operował go w Rzymie. Włoch przekazał mu dobre wieści, ale na razie nie znamy żadnych konkretnych terminów powrotu. - Następna kontrola za miesiąc i wtedy będzie wiadomo coś więcej na temat konkretnej daty powrotu na boisko. Jestem na dobrej drodze. Najważniejsze, że kolano jest stabilne i nie mam żadnych opóźnień wynikających z opuchlizn czy zbierania się płynów. To znacznie wydłużałoby powrót, a wiadomo, że liczy się każdy dzień pracy - mówi Makuszewski w "PS".

Początkowo prognozowano, że piłkarz straci nawet dziewięć miesięcy. Wtedy należałoby wykluczyć go z rozważań w kontekście gry w reprezentacji Polski podczas mundialu w Rosji. Piłkarz po ostatnich konsultacjach wierzy, że jeszcze ma szansę na MŚ pojechać.  - Mundial to moja wielka motywacja. Nie chcę, żeby zdecydowała za mnie kontuzja. Chciałbym, żeby trener Nawałka na własne oczy przekonał się, czy się nadaję. Nie zamierzam być skreślony przez uraz. Kolano wytrzyma! Jestem pewien. Wszystko ma zależeć od formy. Jeśli będę w nieodpowiedniej dyspozycji, zrozumiem, ale chcę wyjść na boisko i pokazać, że zasługuję na powołanie - mówi Makuszewski, który celuje w kwietniowy powrót na murawę.

Makuszewski zagrał w tym sezonie w 17 meczach Lecha Poznań. Strzelił pięć goli i miał cztery asysty.

Zobacz wideo
Więcej o: