Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Hildeberto wypożyczony do Northampton Town FC

Portugalczyk Hildeberto Perreira rundę wiosenną spędzi w angielskim Northampton Town FC - poinformowała oficjalna strona Legii Warszawa.

21-latek do zespołu mistrza Polski dołączył w lipcu na zasadzie transferu definitywnego z portugalskiej Benfiki. Sezon 2016/17 Portugalczyk spędził na wypożyczeniu w grającym w Championship Nottingham Forest. Hildeberto związał się z Legią czteroletnim kontraktem.

Pierwsze pół roku w jego wykonaniu było jednak złe. Zawodnik często nie łapał się do składu, widoczne były jego problemy z nadwagą. Jesienią Hildeberto rozegrał raptem siedem meczów w pierwszym zespole, strzelił w nich dwa gole (oba w meczu Pucharu Polski z Bytovią Bytów).

W środę oficjalna strona internetowa mistrzów Polski poinformowała, że rundę wiosenną Portugalczyk spędzi w angielskim Northampton Town FC. Klub ten gra obecnie w League One (trzecim poziom rozgrywkowy), a po 26 kolejkach zajmuje dopiero 22. miejsce w tabeli. Nowy klub Hildeberto znajduje się w strefie spadkowej, a do bezpiecznej strefy traci pięć punktów.

Zobacz wideo
Ikona sportu czytelników Sport.pl 2017
Patryk Dudek
2%
Paweł Fajdek
0%
Kamil Glik
3%
Joanna Jędrzejczyk
2%
Kajetan Kajetanowicz
1%
Adam Kszczot
2%
Robert Kubica
27%
Łukasz Kubot
14%
Robert Lewandowski
19%
Piotr Lisek
0%
Tomasz Marczyński
0%
Kamil Stoch
12%
Anita Włodarczyk
12%
Maja Włoszczowska
2%
Piotr Żyła
4%