Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Skandaliczne zachowanie maskotki Górnika Zabrze [WIDEO]

W czasie meczu Górnika Zabrze z Jagiellonią Białystok doszło do bardzo dziwnej sytuacji. Kamery zarejestrowały, jak maskotka klubu z Zabrze prowokuje fanów Jagiellonii Białystok.

W meczu 17. kolejki Lotto Ekstraklasy Górnik Zabrze podejmował Jagiellonię Białystok na własnym terenie. Podopieczni Marcina Brosza wygrali po dobrym meczu 3:1, ale uwagę mediów przykuła maskotka Górnika - ''Żabolek".

Na filmie opublikowanym przez PolishFans TV widać, jak ''Żabolek" pokazuje obraźliwe gesty w kierunku przyjezdnych. Zaczęło się od pokazania środkowego palca, a skończyło się na... wypięciu pośladków w stronę kibiców Jagi. 

 

W stronę maskotki poleciały kubki z napojami i inne mniejsze przedmioty. W sprawę zaangażowali się także stweardzi na stadionie.

Klub Górnik Zabrze zdecydował się nawet na wydanie oświadczenia w tej sprawie "Reakcja Klubu była natychmiastowa. Zachowanie wolontariusza, który w tym meczu wcielił się w rolę maskotki było niewłaściwe. Klub wyciągnie właściwe wnioski na przyszłość, by prezentowane zachowanie już się nie powtórzyło".