Ekstraklasa. Zwycięstwo Jagiellonii, została wiceliderem ekstraklasy

Jagiellonia pokonała na wyjeździe Wisłę Płock 2-1 i została nowym wiceliderem ekstraklasy.

W pierwszej połowie lepiej spisywali się gospodarze. W 14. minucie po wrzutce Dominika Furmana z rzutu rożnego gola strzelił Igor Łasicki. Już po 13 minutach mogło być 1-1, ale Seweryn Kiełpin znakomicie obronił uderzenie Tarasa Romańczuka.

Siedem minut po przerwie stan meczu wyrównał Arvydas Novikovas, który skutecznie wykonał rzut karny podyktowany po tym, jak piłkę ręką zagrał Kante. W 67. minucie ten sam zawodnik wykonał "symulkę" w polu karnym rywala, po czym sędzia podyktował rzut karny dla Wisły - po czym zmienił decyzję, mimo że na tym meczu nie było systemu VAR.

Decydujący cios goście zadali w 74. minucie. Gola na 2-1 strzelił Romańczuk po podaniu Fiodora Cernycha. Niedługo później Wisła wyrównała, ale Mateusz Piątkowski był na spalonym.

Dzięki zwycięstwu Jagiellonia ma 26 pkt, tyle samo co Górnik Zabrze, lider ekstraklasy. Wisła jest 8. z 20 pkt.