Marco Paixao odejdzie do MLS? LA Galaxy zainteresowane napastnikiem Lechii Gdańsk

Los Angeles Galaxy jest zainteresowane pozyskaniem napastnika Lechii Gdańsk, Marco Paixao. Taką informację podał na Twitterze Piotr Wołosik, dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Portugalczyk przyszedł do ekstraklasy w 2013 roku. Śląsk Wrocław pozyskał go z cypryjskiego Ethnikosu. Po dwóch sezonach odszedł do Sparty Praga, by po pół roku znów pojawić się na polskich boiskach. Tym razem w barwach gdańskiej Lechii.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Piotr Wołosik zamieścił na Twitterze informację, że Los Angeles Galaxy jest zainteresowane pozyskaniem piłkarza Lechii.

Napastnikowi Biało-Zielonych umowa wygasa w 30 czerwca 2018 roku. 33-latek powoli zbliża się do piłkarskiej emerytury, a amerykańska liga MLS jest wymarzonym do tego miejscem.

Gdański klub nie potwierdza tych informacji. - Nie komentujemy plotek transferowych. Nie ma żadnej oferty dla Marco Paixao - powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" Jakub Staszkiewicz, rzecznik prasowy Lechii.

Marco Paixao w tym sezonie jest zdecydowanie najlepszym piłkarzem Lechii Gdańsk. W trzynastu meczach zdobył 9 goli i zaliczył 2 asysty. W tabeli strzelców ekstraklasy  zajmuje drugie miejsce. W poprzednim sezonie wraz z Marcinem Robakiem sięgnął po koronę króla strzelców.

Los Angeles Galaxy to 11. drużyna Konferencji Zachodniej zakończonej rundy zasadniczej MLS. W klubie grają m.in. bracia Giovanni i Jonathan Dos Santos, znani z występów w FC Barcelonie. W latach 2007-2013 (z przerwami) zawodnikiem The Gals był David Beckham.

Zobacz wideo
Więcej o: