Puchar Polski. Górnik Zabrze blisko półfinału. Bohaterem znowu Angulo

Igor Angulo kolejny raz zapewnił Górnikowi Zabrze zwycięstwo. Tym razem zdobył dwie bramki, a jego ofiarą była Chojniczanka Chojnice, która przegrała pierwszy mecz półfinału Pucharu Polski 1:3.
3
Bramka: Kieruzel (72.) Składy: Janukiewicz, Pietruszka, Kieruzel, Wołąkiewicz, Lisowski, Grzelak, Paprzycki, Bąk, Drozdowicz (68. Drzazga), Podgórski (75. Ryczkowski)- Mikołajczak
Bramki: Angulo (27. - rzut karny, 32.), Kądzior (63.) Składy: Loska- Koj, Suarez, Wieteska, Wolniewicz- Kądzior, Ambrosiewicz, Matuszek, Kurzawa- Anguo, Wolsztyński (68. Ledecky)

Pierwsze dwadzieścia minut było bardzo wyrównane. Lider Nice 1. Ligi dobrze wyglądał na tle drugiego zespołu Lotto Ekstraklasy. Sytuacja zmieniła się w 27. minucie, kiedy Szymon Marciniak - bez skorzystania z systemu VAR - przyznał gościom karnego, a Angulo pewnie go wykorzystał.

Kolejną bramkę zdobył pięć minut później, kiedy popisał się precyzyjnym strzałem głową. Pierwsza polowa mogła skończyć się jeszcze większą przewagą Górnika, ale dobrze spisywał się Radosław Janukiewicz.

Na 3:0 podwyższył Damian Kądzior w 63. minucie. Chwilę później mogło być 4:0. Hubert Wołąkiewicz sfaulował rywala w polu karnym, a Marciniak skorzystał z VAR-u i podyktował karnego. Rafał Kurzawa zmylił bramkarza, ale nie trafił w bramkę, uderzył tuż obok słupka.

Gospodarze ostatecznie zdobyli bramkę honorową. Kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego z około 30. metra popisał się Piota Kieruzela. W końcówce spotkania Chojniczanka miała kilka dogodnych okazji, ale świetnie spisywał się Tomasz Loska, bramkarz Górnika.

Rewanż odbędzie się 29 listopada w Zabrzu.