Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Emmanuel Olisadebe oferuje Legii napastnika z Nigerii

PRZEGLĄD PRASY. Emmanuel Olisadebe, były reprezentant Polski, który od pewnego czasu działa jako menedżer, zaproponował Legii Warszawa zdolnego napastnika z Nigerii - czytamy w "Super Expressie".

Emmanuel Olisadebe ostatni oficjalny mecz rozegrał w 2012 roku. Od kilku lat znów mieszka w ojczyźnie, działa w budowlance, ale jest też menedżerem piłkarskim. Docelowo chce sprzedawać zawodników z Nigerii do Chin, gdzie grał przez dwa lata. Na razie jednak próbuje sprowadzić jednego z nich do Polski, a konkretnie do Legii - informuje "Super Express"

Kingsley Eduwo - tak nazywa się 21-letni zawodnik wypatrzony w nigeryjskiej ekstraklasie. Eduwo, podobnie jak kiedyś Olisadebe, jest napastnikiem. Występuje w drużynie Lobi Stars, dla której w poprzednim sezonie zdobył 14 bramek w lidze (do tego trzy w pucharze), co  dało mu to trzecie miejsce wśród najlepszych strzelców ligi.

- Czy to nowy Olisadebe? Olisadebe był tylko jeden – uśmiecha się 25-krotny reprezentant Polski w rozmowie z "Super Expressem". - Zresztą, Eduwo grał już w nigeryjskiej kadrze, więc i tak nie mógłby iść moją drogą. Choć pod względem talentu jestem przekonany, że by sobie w Polsce poradził. Dlatego właśnie jestem za tym, aby trafił do Warszawy – dodaje strzelec 11 goli dla „biało-czerwonych”.

Olisadebe do naszego kraju przyleciał w 1997 roku. Początkowo miał występować w barwach Wisły Kraków lub Ruchu Chorzów, ale ostatecznie został zawodnikiem Polonii Warszawa. Trzy lata później otrzymał polskie obywatelstwo, był regularnie powoływany do reprezentacji prowadzonej przez Jerzego Engela i miał wielki wkład w awans na mundial w 2002 roku.