Ekstraklasa. Udany debiut Macieja Bartoszka w Bruk-Becie. Trudna sytuacja Lechii

Udany debiut w roli trenera Bruk-Betu Termaliki Niecieczy zaliczył Maciej Bartoszek. Jego ekipa pokonała Lechię Gdańsk 2-1.

Przed tą kolejką Bruk-Bet zajmował ostatnie miejsce w tabeli z zaledwie 6 pkt zdobytymi w 9 spotkaniach. Z tego względu władze klubu zdecydowały się zwolnić trenera Mariusza Rumaka, a zastąpił go Bartoszek - znany z pracy w Koronie Kielce, Chojniczance Chojnice czy GKS-ie Bełchatów.

W słabej dyspozycji znajduje się również Lechia. Do tej pory zdobyła zaledwie 10 pkt, mimo że ekipa Piotra Nowaka była jednym z faworytów do zdobycia mistrzostwa Polski.

I to goście lepiej zaczęli spotkanie, ale już w 4. minucie znakomitą okazję po podaniu Marco Paixao zmarnował Patryk Lipski. Gospodarze najlepszą okazję w pierwszej połowie mieli tuż przed przerwą, ale strzał Bartosza Szeligi obronił Dusan Kuciak.

Bruk-Bet objął prowadzenie na początku drugiej połowy. Rzut wolny wykonywał Patrik Misak, Kamil Słaby trafił w poprzeczkę, a do bramki wbił ją Szeliga. Lechia wyrównała po godzinie gry dzięki uderzeniu Rafała Wolskiego z dystansu. W tej sytuacji nie najlepiej spisał się Jan Mucha.

Wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem. Ale w 95. minucie ręką w polu karnym zagrał Marco Paixao. Zwycięstwo Bruk-Betowi zapewnił debiutuujący w ekstraklasie Gabriel Iancu.

To drugi triumf niecieczan w tym sezonie ekstraklasy. Dzięki temu zespół ma już 8 pkt i zajmuje 14. miejsce w tabeli. Lechia ma zaledwie o dwa punkty więcej, jest 12.