Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Rumak oficjalnie zwolniony z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Trzech kandydatów

Mariusz Rumak nie jest już trenerem Bruk-Betu Termaliki Nieciecza - poinformowała "Gazeta Krakowska". 40-letni szkoleniowiec stracił pracę po dziewięciu meczach LOTTO Ekstraklasy w nowym klubie.

Przed meczem z Sandecją Nowy Sącz Marcin Baszczyński, dyrektor sportowy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza przyznał w rozmowie ze Sport.pl, że Mariusz Rumak nie straci pracy przed 9. kolejką LOTTO Ekstraklasy, ale tylko zwycięstwo uratuje go przed zwolnieniem. Bruk-Bet przegrał w niedzielę z Sandecją (0:1), a we wtorek Rumak przestał pełnić funkcję pierwszego trenera zespołu z Niecieczy.

Były szkoleniowiec Śląska Wrocław, Zawiszy Bydgoszcz i Lecha Poznań zostawił Bruk-Bet na ostatnim miejscu w tabeli. W dziewięciu kolejkach zgromadził tylko pięć punktów, a jedynym pozytywem podczas jego pracy w klubie z Małopolski było zwycięstwo z Legią Warszawa (1:0). Bilans Rumaka w klubie z Niecieczy jest zawstydzający. Jedno zwycięstwo, dwa remisy i sześć porażek.

Nazwisko następcy 40-letniego szkoleniowca poznamy jeszcze w tym tygodniu. Wśród głównych kandydatów są: Jacek Zieliński - były trener Cracovii, Maciej Bartoszek - były trener Korony Kielce i Marcin Kaczmarek - były trener Wisły Płock.

Zobacz wideo