Bogusław Leśnodorski szefem ekstraklasy?

Bogusław Leśnodorski może zostać nowym prezesem ekstraklasy - informuje "Przegląd Sportowy". Na tym stanowisku miałby zastąpić Dariusza Marca.

Do wyboru nowej rady nadzorczej dojdzie 26 września. Składa ona się z siedmiu członków: przedstawicieli czterech najlepszych klubów poprzedniego sezonu (Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań i Lechia Gdańsk), dwóch z dwunastu pozostałych zespołów oraz delegata PZPN.

Faworytem do objęcia funkcji szefa jest Karol Klimczak z Lecha. Potem ma zostać wybrany również nowy prezes spółki, który miałby poprawić napięte relacje z PZPN-em. Kandydatem jest tu Leśnodorski, były prezes i współwłaściciel Legii, który ma dobre stosunki ze Zbigniewem Bońkiem. Prezes PZPN odniósł się do tych spekulacji w zdecydowany sposób - "bawicie się w dziecinne spekulacje, które nikomu nie służą".

Leśnodorski jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji. Co ważne, niedługo odbędzie się przetarg praw telewizyjnych do pokazywania ekstraklasy, co będzie najważniejszym zadaniem nowego szefa. Całość w "Przeglądzie Sportowym".

Już jest! Świeżutki #PrzewodnikKibica od EkstraStats i Sport.pl. Kompendium wiedzy o grze wszystkich zespołów Ekstraklasy. Polecamy ----> https://sklep.przewodnikkibica.pl/

Przewodnik Kibica EkstraStatsPrzewodnik Kibica EkstraStats Przewodnik Kibica EkstraStats

Zobacz wideo
Więcej o: