Ekstraklasa. Zagłębie Lubin znów bez zwycięstwa

Zagłębie Lubin zremisowało 1:1 z Arką Gdynia w pierwszym meczu 9. kolejki ekstraklasy.

Arka objęła prowadzenie w 62. minucie po trafieniu Zbozienia, który zachował największą przytomność w polu karnym przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego, mocnym strzałem pokonał Polacka, choć nieco pomógł mu Jach, bo piłka odbiła się jeszcze od jego nogi.

Zagłębie wyrównało niespełna 20 minut później. Błąd obrońców Arki wykorzystał Tuszyński, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie. Dla piłkarza Zagłębia było to pierwsze trafienie w Ekstraklasie od ponad dwóch lat.

Zagłębie nie wygrało od trzech kolejek, ale będzie prowizorycznym liderem przynajmniej do wieczornego meczu Lecha z Koroną Kielce. Arka Gdynia z 11. punktami pozostanie na 10. miejscu.

- Pod koniec meczu było widać u nas braki kondycyjne. Poprzedni mecz mieliśmy bardzo ciężki, graliśmy też w nieco osłabionym składzie. Jak dalej będziemy tak remisować mecze, to możemy mieć problem z utrzymanie. Nasza gra zbyt dobrze nie wyglądała - ocenił trener Leszek Ojrzyński w rozmowie z Eurosportem.

Już jest! Świeżutki #PrzewodnikKibica od EkstraStats i Sport.pl. Kompendium wiedzy o grze wszystkich zespołów Ekstraklasy. Polecamy ----> https://sklep.przewodnikkibica.pl/