Dariusz Mioduski: Po meczu we Wrocławiu coś we mnie pękło. Szatnia potrzebuje wstrząsu

- Niezbędny jest nam lider, który ogarnie szatnię, wyznaczy standardy i sprawi, że zawodnicy zaczną grać tak, jak tego od nich oczekujemy. Taką osobą jest Romeo Jozak, znam go i i wiem, że doskonale porusza się w europejskim futbolu - powiedział prezes Legii Warszawa, Dariusz Mioduski.

W środę rano mistrzowie Polski poinformowali o zwolnieniu Jacka Magiery. Wraz ze szkoleniowcem z klubem pożegnał się asystent Tomasz Łuczywek, trener przygotowania fizycznego Sebastian Krzepota oraz dyrektor sportowy Michał Żewłakow.
W środę o godz. 15.30 Legia zaprezentowała nowego trenera. Został nim Romeo Jozak.

O zwolnieniu Magiery

- To była trudna decyzja, ale jak wszyscy widzieli, w ostatnich meczach doszło do sytuacji, po której musiałem ją podjąć. Miałem nadzieję, że przerwa na spotkania reprezentacji przyniesie zmiany, jednak mecz ze Śląskiem pokazał, że potrzebujemy wstrząsu. Niezbędny jest nam lider, który ogarnie szatnię, wyznaczy standardy i sprawi, że zawodnicy zaczną grać tak, jak tego od nich oczekujemy. Taką osobą jest Romeo Jozak, znam go i i wiem, że doskonale porusza się w europejskim futbolu.
- Jeszcze trzy-cztery dni temu myślałem, że podpiszemy z Magierą nowy kontrakt. Liczyłem, że przełamiemy niemoc, którą było czuć i widać. Liczyłem, że pokażemy coś nowego. Wierzyłem, że Jacek będzie z nami dłużej. Po meczu we Wrocławiu coś we mnie jednak pękło. Zrozumiałem, że tej drużynie i zawodnikom potrzeba wstrząsu, jeśli chcemy zdobyć mistrzostwo Polski. Rozmowa, którą o 8.30 przeprowadziłem z trenerem była najtrudniejsza w moim życiu. Uważam, że Magiera będzie jeszcze świetnym szkoleniowcem i być może jeszcze tu wróci.
- Ja jednak musiałem reagować. Widząc to, co dzieje się z drużyną, musiałem szukać zmian. Sytuacja się zmieniła, ja musiałem zmienić zdanie, nie tylko bazować na tym, co było przed miesiącem.

- W Legii nie możemy pozwolić sobie na to, by przegrywać przez dłuższy czas i nie walczyć o mistrzostwo Polski. Moja wizja się nie zmieniła. Nadal chcę budować długofalowo, chcę by Legia była klubem, który będzie się liczył w Europie. Klub ma opierać się na skautingu i naszym szkoleniu. Chcemy ściągać dobrych piłkarzy, na których nas stać, a ponadto budujemy ośrodek, gdzie będziemy szkolić we własnym zakresie. Romeo i jego ludzie już to robili, wiedzą jak osiągnąć w tej dziedzinie sukces.


O zatrudnieniu Jozaka


- Z trenerem Jozakiem znamy się od dłuższego czasu. Zauważyliśmy to, czego dokonał ze swoimi ludźmi w Dinamie Zagrzeb, z którego czerpaliśmy inspiracje. Pomysł na zatrudnienie go w Legii pojawił się u mnie w niedzielę. W poniedziałek rozpoczęliśmy negocjacje, we wtorek byliśmy już dogadani. Romeo przychodzi tu ze swoim sztabem nie dla pieniędzy, ale po to, by budować projekt, Legię jakiej wszyscy chcemy .
- Trener podpisał z nami umowę do końca sezonu z opcją przedłużenia jej na kolejne dwa lata. Ta opcja leży po stronie klubu. Romeo bez wahania przystał na te warunki i zapowiedział, że będę chciał tę umowę przedłużyć znacznie szybciej. Wierzę, że tak będzie.

- W sztabie zostaje Aleksandar Vuković. Zaraz po konferencji panowie się poznają i będą mogli nakreślić ramy najbliższej współpracy. Cieszę się, że Romeo był wolnym szkoleniowcem i mogłem go zatrudnić. Gdyby tak nie było, to miałbym wielki problem i pewnie nie zwolniłbym Magiery.

- Celem jest mistrzostwo Polski i awans do europejskich pucharów. Co, jeśli nie zdobędziemy tytułu? Tego nie wiem. Nie jest powiedziane, że brak mistrzostwa będzie skutkował zwolnieniem kolejnego trenera. Chcę widzieć Legię grają w piłkę na poziomie, na którym ją stać. Jeśli tak będzie to o przyszłość i wyniki jestem spokojny.

O zwolnieniu Żewłakowa

- Stwierdziliśmy, że nie potrzebujemy człowieka na funkcji dyrektora sportowego. Dołączają do nas ludzie, którzy pomogą nam wdrożyć obraną strategię. Będziemy mieli teraz dyrektora technicznego. Będzie to osoba, która będzie współpracowała ze mną, z trenerem, z akademią, będzie potrafiła dokonywać transferów. Ivan Kepcija jest taką osobą i to on będzie pełnił tę funkcję

Już jest! Świeżutki #PrzewodnikKibica od EkstraStats i Sport.pl. Kompendium wiedzy o grze wszystkich zespołów Ekstraklasy. Polecamy ----> https://sklep.przewodnikkibica.pl/

Przewodnik Kibica EkstraStatsPrzewodnik Kibica EkstraStats Przewodnik Kibica EkstraStats

Więcej o: