Lechia Gdańsk
1
1
2
Bramki: Vranjes (30.) Skład: Szmatuła - Konczkowski, Korun, Hebert, Rugasević - Vranjes (74. Krakowczyk), Pietrowski, Dziczek (46. Vassiljev) - Zivec, Papadopulos, Valencia (66. Jankowski).
Bramki: M. Paixao (11.), Romario (87.) Kartki: Wojtkowiak, Sławczew, Lipski, Wolski, Romario - żółta. Sławczew - czerwona. Skład: Kuciak - Wojtkowiak, Augustyn, Wawrzyniak - Stolarski (46. Nunes), Krasić (70. Łukasik), Sławczew, Mato - Lipski (46. Romario), M. Paixao, Wolski.
Piast Gliwice przegrał u siebie z Lechią Gdańsk 1:2 w meczu ósmej kolejki LOTTO Ekstraklasy. Gola dla gospodarzy strzelił Stojan Vranjes, bramki dla gości zdobyli Marco Paixao i Romario Balde.

Kiedy wydawało się, że grający w przewadze liczebnej Piast w ostatnich minutach przyciśnie Lechię i strzeli jej decydującego gola, to gdańszczanie zdobyli zwycięską bramkę. Goście wyprowadzili szybki kontratak i chociaż gospodarzom początkowo udało się go zatrzymać, to piłka spadła pod nogi Romario. 20-latek oddał mocny strzał sprzed pola karnego i dał Lechii upragnione zwycięstwo.

To spotkanie skończyło się dla drużyny Piotra Nowaka tak samo, jak się zaczęło. W 11. minucie piłkę do prawej strony podał Rafał Wolski, a w pole karne zagrał ją Milos Krasić. W "szesnastce" Piasta spokojem wykazał się Paixao, który z bliska pokonał Jakuba Szmatułę.

Lechia miała ten mecz pod kontrolą do 30. minuty. Wtedy to z prawej strony mocno w pole karne zagrał Martin Konczowski, a ładnym strzałem Duszana Kuciaka pokonał Vranjes. To pierwsza bramka tego zawodnika w Ekstraklasia od 652 dni.

Od 40. minuty goście grali w osłabieniu, bo za dwie żółte kartki boisko musiał opuścić Simeon Sławczew. Mimo braku jednego zawodnika Lechii udało się odnieść zwycięstwo, czym przełamali serię sześciu meczów bez wygranej w lidze. Po raz ostatni zespół Nowaka triumfował w pierwszej kolejce, kiedy pokonał Wisłę Płock (2:0).

Dzięki wygranej Lechia na koncie ma dziewięć punktów i awansowała na 11. miejsce w tabeli. Piast ma punkt mniej i jest na 13. pozycji. Gliwiczanie kolejne spotkanie rozegrają w sobotę, kiedy na wyjeździe zmierzą się z Wisłą Kraków (20:30). Lechia w poniedziałek podejmie Jagiellonię Białystok (18.00).