Lotto Ekstraklasa. Bruk-Bet przegrał z Górnikiem Zabrze. Piękny gol Stefanika

W niedzielnym meczu ósmej kolejki Lotto Ekstraklasy zespół Bruk-Bet Termalika Nieciecza przegrał u siebie z Górnikiem Zabrze 1:2. Ozdobą spotkania była piękna bramka Samuela Stefanika.
2
Bramki: Stefanik (37.) Skład: Mucha - Szeliga, Kecskes, Putiwcew, Miković - Piątek (84. Misak), Kupczak - Gergel (71. Guba), Stefanik, Pawłowski - Wróbel (46. Śpiączka)
Bramki: Kądzior (20.), Ł.Wolsztyński (70.) Skład: Loska - Ambrosiewicz, Wieteska, Suarez, Koj (90. Wolniewicz) - Kądzior, Matuszek, Żurkowski, Kurzawa - Ł.Wolsztyński (80. Urynowicz), R.Wolsztyński (38. Ledecky)

Górnik atakował od początku spotkania, chociaż na ławce rezerwowej usiadł Igor Angulo, najlepszy strzelec ligi. W ataku gości wystąpili bracia Wolsztyńscy, Rafał i Łukasz.

Górnik objął prowadzenie już w 20. minucie. Damian Kądzior popisał się bardzo ładnym technicznym strzałem lewą nogą z 13. metra! Asystę zanotował Rafał Kurzawa. Było to już jego ósme kluczowe podanie w tym sezonie.

Gospodarze wyrównali w 37. minucie, kiedy Samuel Stefanik w kapitalny sposób przelobował bramkarza. Chwile wcześniej gola mógł strzelić Mateusz Wieteska, ale piłka po jego uderzeniu głową odbiła się tylko od poprzeczki.

W pierwszej połowie więcej bramek już nie padło. Dopiero w 70. minucie Łukasz Wolsztyński okazał się najsprytniejsza podczas dużego zamieszania w polu karnym gospodarzy i skierował piłkę do siatki. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Górnik jest liderem Lotto Ekstraklasy. Ma 15 punktów, a Bruk-Bet ma zaledwie pięć "oczek" i jest na ostatnim miejscu w tabeli.