Legia Warszawa. Dariusz Mioduski został wiceprzewodniczącym ECA

Dariusz Mioduski został wybrany na stanowisko wiceprezesa Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA). Dla prezesa i właściciela Legii Warszawa będzie to już druga kadencja w tej organizacji.

Mioduski po raz pierwszy został wybrany do kierownictwa największego zrzeszenia klubów piłkarskich w Europie (European Club Association) w 2015 r. Tym samym jako pierwszy Polak znalazł się wśród takich postaci jak Karl-Heinz Rummenigge z Bayernu Monachium czy Edwin van der Sar z Ajaksu Amsterdam.

- Wiem, że kibiców dużo bardziej interesuje to, czy kupimy lewego obrońcę, ale fundamenty klubu to nie tylko sport. Budowa pozycji Legii w strukturach międzynarodowych jest równie ważna - mówił wówczas Mioduski, który teraz - po dwuletniej kadencji - znowu będzie działał w strukturach tej organizacji. I to na wysokim stanowisku, bo jako wiceprezes.

Do zarządu ECA oprócz Mioduskiego weszli również: Andrea Agnelli (Juventus FC), Josep Maria Bartomeu (FC Barcelona), Nasser Al-Khelaifi (Paris Saint-Germain). Ed Woodward (Manchester United), Peter Lawwell (Celtic FC), Pedro Lopez Jimenez (Real Madryt), Michael Gerlinger (Bayern Monachium), Ivan Gazidis (Arsenal FC), Jean-Michel Aulas (Olympique Lyon), Domingos Oliveira (Benfica ), Edwin van der Sar (Ajax Amsterdam), Michael Verschueren (Anderlecht), Anders Hoersholt (FC Kopenhaga) i Aki Riihilahti (HJK Helsinki).

Co to jest ECA?

Europejskie Stowarzyszenie Klubów (European Club Association) to powstały w styczniu 2008 roku samodzielny i niezależny organ bezpośrednio reprezentujący drużyny piłkarskie w Europie. Celem ECA jest stworzenie takiego modelu zarządzania, który podkreśliłby kluczową rolę klubów w piłce nożnej. Stowarzyszenie ma także promować europejską piłkę nożną w wydaniu klubowym.

Więcej o: