Kolejni pracownicy odchodzą z Legii. Szef ds. bezpieczeństwa złożył wypowiedzenie

Legia Warszawa pogrąża się w coraz większym chaosie. Po odpadnięciu z eliminacji Ligi Mistrzów i Ligi Europy mistrzowie Polski wpadli w poważne problemy finansowe. Klub opuszczają także kolejni kluczowi pracownicy. Jak dowiedział się Sport.pl po Marcie Wasiluk, szefowej pionu administracyjnego, wypowiedzenie złożył Pełnomocnik Zarządu ds. Bezpieczeństwa Bogdan Kuzio i szefowa finansów Kinga Skolmowska.

Na Łazienkowskiej coraz więcej kłopotów. Klub zmaga się z problemami finansowymi, o czym wprost mówił prezes Legii Dariusz Mioduski. Drużyna zawodzi także sportowo. Choć dopiero sierpień, mistrzowie Polski zdążyli już odpaść z eliminacji Ligi Mistrzów i Ligi Europy. W klubie zaczyna także panować chaos organizacyjny. Tuż po zmianach właścicielskich klub w ramach solidarności z Bogusławem Leśnodorskim lub ze względu na brak porozumienia z Dariuszem Mioduskim opuścili m.in. wiceprezes Jakub Szumielewicz, pracownik pionu sportowego Dominik Ebebenge, dyrektor ds. mediów i public relations Seweryn Dmowski. Teraz z Legią żegnają się kolejni pracownicy.

Wypowiedzenie na ręce prezesa Mioduskiego złożyła m.in. Marta Wasiluk, szefowa pionu administracyjnego, nazywana przy Ł3 „Dominikiem Ebenenge w spódnicy”. Wasiluk w Legii pracowała od 2012 roku, będąc m.in. asystentką zarządu, koordynatorem działu sportowego a od listopada 2016 roku kierowała działem administracji sportowej.

Jak udało nam się dowiedzieć klub opuści także Bogdan Kuzio, od 2013 roku pełniący funkcję Pełnomocnika Zarządu ds. Bezpieczeństwa. Od lat kierował bezpieczeństwem na stadionie Legii m.in. koordynacją pracy agencji ochrony. Następcą Kuzio ma zostać Dariusz Derewicz, odsunięty ze stanowiska dyrektora ds. bezpieczeństwa w marcu 2014 roku po awanturze kibiców Legii na meczu z Jagiellonią Białystok. Z warszawskim klubem pożegnała się także Kinga Skolmowska, członkini zarządu Fundacji Legii, przez ostatnie lata odpowiedzialna za finanse klubu w tym m.in. Akademii Piłkarskiej i szkółek sportowych Legia Soccer School.

Więcej o: