Ekstraklasa. Górnik Zabrze rozgromił Wisłę Płock. Koncert Angulo!

Górnik w 6. kolejce ekstraklasy pokonał Cracovię 4:0. Trzy gole dla zabrzan strzelił niezawodny Igor Angulo. Dla hiszpańskiego napastnika były to odpowiednio ósme, dziewiąte i dziesiąte trafienie w lidze. Bramkę zdobył także Mateusz Wieteska.

W poprzednim sezonie Igor Angulo lubił poznęcać się nad bramkarzami w I lidze. Strzelił aż 17 goli i został królem strzelców. W Lotto Ekstraklasie również mu świetnie idzie. Po pierwszej połowie meczu z Wisłą Płock było 2:0, a obie bramki zdobył Hiszpan. Dwukrotnie asystował mu Rafał Kurzawa.

Lewy pomocnik zanotował także ostatnie podanie w 53. minucie, kiedy świetnie dośrodkował na głowę Wieteski.

Pięć minut później hat-tricka skomplementował Angulo, dla którego było to dziesiąte trafienie w lidze.

Wisła nie miała żadnych argumentów, aby odpowiedzieć gospodarzom. Tym bardziej, że Jose Kante w ciągu sześciu minut obejrzał dwie żółte kartki i już w 74. minucie musiał opuścić murawę.

Górnik po 7 spotkaniach ma 12 punktów. Wisła ma o pięć "oczek" mniej.

Legia za burtą Ligi Europy. "Magiera może spać spokojnie. Chyba, że nastąpi katastrofa ligowa"