Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Europy. Jacek Magiera: Presja? Gramy w Legii, mamy ją na co dzień

0 : 0
Informacje
Eliminacje Ligi Europy 2017/18 - 4. runda kw.
Czwartek 24.08.2017 godzina 19:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Sheriff Tyraspol
0
0
0
Legia Warszawa
0
0
0
Składy i szczegóły
Sheriff Tyraspol
Kartki: Balima, Jairo, Cristiano - żółta. Skład: Mikulić - Susić, Posmac, Kulusić, Cristiano - Bayala, Anton, de Nooijer, Tripić (77. Oliveira) - Badibanga (60. Jairo), Berezovec (65. Balima).
Legia Warszawa
Kartki: Nagy, Dąbrowski, Kucharczyk - żółta. Pazdan - czerwona (dwie żółte). Skład: Malarz - Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek - Kucharczyk (84. Szymański), Jodłowiec (76. Jodłowiec), Mączyński, Nagy (65. Hildeberto) - Moulin - Hamalainen.
- W Legii każdy mecz trzeba wygrać, aby zadowolić kibiców, osiągać sukcesy, dobrze o tym wiemy. Nie czujemy zbyt dużej presji, bo z nią stykamy się na co dzień. Nie po raz pierwszy Legia gra o fazę grupową - powiedział Jacek Magiera, trener Legii Warszawa, która w czwartek zagra rewanżowy mecz z Sheriffem Tyraspol w IV rundzie Ligi Europy.

Legia tydzień temu w pierwszy meczu zremisowała z Sheriffem 1:1. W czwartek w Tyraspolu zamiast bronić wyniku, musi go gonić. - Doskonale wiemy, że zwycięstwo lub remis powyżej 2:2 dają nam awans. Zależy nam, aby strzelić jednego gola więcej. Czy strzelimy go w 15., 25., 40. czy 70. minucie - nie wiem. Na pewno będziemy tak przygotowani, aby nasza gra była taka, by te gole strzelać. Odrobić wynik z Warszawy i pokonać Sheriffa - cytuje Jacka Magierę przed rewanżem oficjalna strona Legii.

Szkoleniowiec Legii zdaje sobie sprawę, że odpadnięcie z Sheriffem byłoby bolesne zarówno dla klubu, jak i dla jego reputacji. Jeśli mistrzowie Polski nie wyeliminują zespołu z Tyraspolu, pierwszy raz od pięciu lat zakończą udział w pucharach już w sierpniu.

- Zdajemy sobie sprawę, że przed nami 90 minut walki, musimy okazać się lepszym zespołem. Będziemy walczyć, chcemy, aby Legia grała w fazie grupowej Ligi Europy . Presji nie ma, a jak jest, to będziemy ją ściągać z zawodników, bo tylko dobre przygotowanie, luz, pozwolą dobrze zagrać - podkreślił Magiera, który do Tyraspolu zabrał 21 zawodników. - Wszyscy są gotowi do gry - uzupełnił.

Początek meczu Sheriff - Legia w czwartek o 19. Relacja na żywo w Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.