Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Oficjalnie: Marcin Robak w Śląsku Wrocław

Król strzelców ekstraklasy Marcin Robak zmienił klub! Napastnik Lecha Poznań trafił do Śląska Wrocław.

34-latek podpisał dwuletni kontrakt ważny do końca czerwca 2019 roku. W przeszłości występował m.in. w Widzewie Łódź, Konyasporze, Mersinie, Piaście Gliwice oraz Pogoni Szczecin, w barwach której został królem strzelców.

Swoje osiągnięcie powtórzył w barwach Lecha Poznań w minionym sezonie dzięki zdobyciu 18 bramek (tyle samo co Marco Paixao z Lechii Gdańsk). Robaka wybrano również najlepszym napastnikiem podczas gali ekstraklasy.

Robak w Lechu spędził dwa sezony. W 58 meczach zdobył 23 bramki i zaliczył 7 asyst. Napastnik odszedł z Poznania ze względu na konflikt z trenerem Nenadem Bjelicą. Zawodnik miał pretensje o to, że rzadko kiedy grał przez pełne 90 minut i siadał na ławce rezerwowych w ważnych meczach. Podczas ostatniego meczu poprzedniego sezonu ekstraklasy Robak po zmianie wykrzykiwał w stronę trenera niewybredne słowa.

Robak: Moja rozmowa z trenerem trwała 10 sekund

- Rozmawiałem z Bjelicą 10 sekund. Powiedziałem co miałem i wyszedłem. Byłem też u prezesa Rutkowskiego. Zobaczymy, co będzie ze mną dalej - mówił Robak w rozmowie ze Sport.pl po zakończeniu sezonu.

Zobacz wideo
Więcej o: