Transferowy ruch w Jagiellonii Białystok. Odejdzie Góralski, wróci Tuszyński?

Duże emocje związane z transferami przeżywają właśnie kibice Jagiellonii Białystok. Wszystko wskazuje na to, że drugi zespół poprzedniego sezonu może stracić swojego kluczowego zawodnika - Jacka Góralskiego. Do Białegostoku może wrócić za to Patryk Tuszyński.

Informację o możliwych transferach przekazał Piotr Wołosik z "Przeglądu Sportowego". Według jego doniesień Jagiellonia Białystok prowadzi rozmowy z Łudogorcem Razgrad w sprawie sprzedaży Jacka Góralskiego. Na razie nie wiadomo, jak rozbieżne są stanowiska obu klubów, ale reprezentant Polski wydaje się być zainteresowany ofertą z ligi bułgarskiej. Spekuluje się dodatkowo, że Góralski ma w swoim kontrakcie zapis, który daje byłemu klubowi - Wiśle Płock 30 proc. z jego kolejnego transferu.

Do Białegostoku może za to trafić Patryk Tuszyński, który prowadzi rozmowy z drugą drużyną poprzedniego sezonu. 27-letni napastnik występował ostatnio w barwach tureckiego Rizesporu, do którego trafił z Jagiellonii za okrągły milion euro. W tureckiej Superlidze wystąpił w 33 meczach i strzelił dwie bramki. Dużo lepiej wiodło mu się w tureckich rozgrywkach pucharowych. W Türkiye Kupasi zagrał 17 spotkań i 10 razy trafiał do siatki rywali.

Tuszyński ma całkiem przyzwoity bilans meczów w polskiej lidze. W 71 meczach rozegranych w Ekstraklasie strzelił 22 bramki i zaliczył cztery asysty

Więcej o: